סברי שחאדה מונה למפקד כלא מגידו

נציב השב"ס אשר וקנין בירך את שחאדה על מינויו. ''מנהיגות אמיתית צומחת מלמטה, מעבודת שטח ומתוך עשייה יומיומית''.

אלירן אהרון , כ"ט באייר תשע"ט

להצעיד קדימה את בית הסוהר
להצעיד קדימה את בית הסוהר
צילום: דוברות שב״ס

תת גונדר סברי שחאדה מונה היום (שני) באופן רשמי למפקד בית הסוהר מגידו.

טקס המינוי התקיים במעמד מ״מ נציב בתי הסוהר גונדר אשר וקנין ומפקד מחוז צפון גונדר מקבל טאפש.

שחאדה התגייס לשירות בתי הסוהר בשנת 1995. בתפקידו הראשון בארגון שימש כמפקד אגף בבית סוהר ״דמון״. לאחר מכן, שירת במספר תפקידים בתחומי הליבה של שב״ס בהם מפקד משמרת בבית סוהר ״שטה״ וקצין אג״מ בבית סוהר ״השרון״.

בשנת 2005 הוביל את תהליך קבלת בית הסוהר ״מגידו״ מידי צה״ל וקליטתו בשב״ס. בתפקידיו האחרונים היה מפקד בית המעצר ״קישון״ ומפקד בית הסוהר ״גלבוע״. תת גונדר שחאדה נשוי ואב לשישה.

גונדר וקנין, מ״מ נציב בתי הסוהר, אמר כי ״זהו יום חג לשירות בתי הסוהר. חג כי קצין שצמח בארגון בעל וותק של קרוב ל-25 שנות שירות שהחל את דרכו בתפקידי שטח ליבתיים, מקבל לידיו את הפיקוד על אחת היחידות הגדולות והמורכבות בשב״ס. ללמדנו שמנהיגות אמיתית צומחת מלמטה, מעבודת שטח ומתוך עשייה יומיומית. אני מאחל הצלחה רבה לך סברי ולכל סגל בית הסוהר״.

בית סוהר ״מגידו״ הוא בית הסוהר הביטחוני הגדול במחוז הצפוני. מוחזקים בו מעל 700 אסירים ועצורים ביטחוניים כמו גם אסירי עבודה פליליים. ומשרתים בו מעל ל-300 אנשי סגל הכוללים גם סוהרי קבע וגם סוהרי חובה.

גונדר מקבל טאפש, מפקד מחוז צפון, אמר כי ״בית הסוהר מגידו הוא ציר מרכזי ברבות ממשימות המחוז הצפונית. והוא מהווה חלק מרכזי וחשוב בהחזקת אסירים מחוללי טרור. לבית הסוהר מגידו מעמד מיוחד, הוא נושא על כתפיו נתח גדול של האסירים ביטחוניים והמתרחש בו משפיע על יתר בתי הסוהר הביטחוניים וגם מחוץ לארגון. מדובר במשימה לאומית. מסגל המתקן נדרשים התגייסות מקצועית, משמעת מבצעית ומוכנות נפשית. סברי, דרכך סלולה בזכות ניסיון השנים ומגוון התפקידים שביצעת. אני בטוח ביכולתך להוביל את בית הסוהר ומאחל לך בהצלחה''.

תת גונדר שחאדה אמר כי ״האחריות המוטלת על כתפי שב״ס בהחזקת האסירים הביטחוניים היא רבת משמעות במציאות היום בישראל. עבורי זו זכות גדולה לחזור לפקד על היחידה שליוויתי את קליטתה לשב״ס, הנופים והמראות מזכירים את העבר אבל המפגש עם אנשי הסגל מעיד על העתיד. זו זכות עבורי להצעיד קדימה יחד אתכם את בית הסוהר מגידו״.