יו"ר הכנסת: לא נסבול את המציאות האיומה בהר הבית

ח"כ אדלשטיין קרא לשנות את המציאות שבה ערבים מתפרעים ומונעים מיהודים לבקר בהר הבית. "מציאות לא הגיונית, לא מוסרית ולא דמוקרטית".

ניצן קידר , כ"ט באייר תשע"ט

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין
צילום: חזקי ברוך

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין קרא לשנות את המציאות בהר הבית בדיון לציון יום ירושלים במליאת הכנסת.

״הדור הזה לא יסבול יותר את המציאות שבה בְּהַר הבית, דווקא בהר הבית, הפורעים המוסלמים עושים מה שהם רוצים והיהודים שבסך הכל מבקשים לבקר – חווים מציאות איומה".

"זו מציאות לא הגיונית, לא מוסרית, לא דמוקרטית ולא יהודית. המציאות הזו חייבת להשתנות, ויפה יום ירושלים אחד קודם", דברי אדלשטיין.

הוא הוסיף, "לא פעם, ביום ירושלים, יש כאלה שמכל דברי הנביאים מקפידים לקיים דווקא את הנבואה מהפרק הראשון של ספר צפניה: 'וְהָיָה בָּעֵת הַהִיא אֲחַפֵּשׂ אֶת יְרוּשָׁלַ‍ִם בַּנֵּרוֹת'. אז הם מחפשים בנרות כדי למצוא למה, למרות הכל, ירושלים היא עיר בנסיגה. אבל האמת הפוכה לגמרי. מגמת ההגירה השלילית – נבלמה; הירושלמים, מכל סוגי האוכלוסייה, משתתפים בשוק העבודה יותר מתמיד והעיר נמצאת בתנופת פיתוח ובנייה שלא היתה כמוה".

"חמישים ושתיים שנה אחרי הניצחון במלחמת ששת הימים, ירושלים היא עיר ססגונית ושמחה, שצועדת בבטחה אל הֵעתיד עם תיק בן שלושת-אלפים שנים על הגב. זו עיר שגדלים בה היום ילדים וילדות שהם כבר דור שני לניצחון ולירושלים של זהב. הם דור שני לפתקים בכותל ולתפילות בעיר העתיקה. הדור הזה הוא דור שלא יודע מה זו עיר מחולקת – והוא לעולם לא ידע", דברי אדלשטיין.