בית"ר ירושלים החלה בשינויים

אחרי שהחתימה את הכישרון הצעיר לוי גארסיה מקריית שמונה, הודיעה רשמית בית"ר על סיום דרכו של מאמנה ניר קלינגר ועל החתמה נוספת

נרי וייס , א' בסיון תשע"ט

קלינגר. מתוסכל
קלינגר. מתוסכל
צילום: פלאש 90

פחות משבוע מאז החתימה את שחקן הרכש הראשון שלה לעונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל, ביצעה היום (שלישי) בית"ר ירושלים צעד נוסף לקראת בניה מחדש של המועדון שכמעט וירד אל ליגת המשנה העונה.

אחרי שהחתימה את הכישרון הצעיר והמבטיח לוי גארסיה בן ה-21 מקריית שמונה, המשיכה בית"ר ירושלים היום תהליך בנייתה מחדש של הקבוצה, כשזו ביצעה שני מהלכים במקביל - החתמת שחקן נוסף, שני לעונה הבאה, ופרידה מהמאמן ניר קלינגר.

קלינגר, שהגיע לבית"ר מהפועל חיפה במהלך העונה לאחר מחזור מספר 7, במקומו של גיא לוזון שפוטר וירד בסיום העונה ליגה עם מכבי פתח תקווה, קיבל את ההודעה על סיום דרכו במועדון הירושלמי על אף אופציה שהייתה קיימת בחוזהו להמשך עבודה.

הבוקר נפגשו המנהל המקצועי החדש של המועדון יוסי בניון ויו"ר המועדון ושחקן העבר גם כן בעצמו אלי אוחנה, עם מאמן הקבוצה ניר קלינגר בביתו וסיכמו על פרידה.

ראשי המועדון הבית"רי חיכו עד לסיום חוזהו של קלינגר בכדי להודיע לו על פרידה, כשהחלטה זו התקבלה כבר בשלב מוקדם יותר של העונה לאור התוצאות הרעות והיכולת הלא טובה שכמעט ועלו לבית"רים בירידת ליגה.

לזכותו של קלינגר ייאמר כי זה הגיע לקבוצה כאמור במהלך העונה ולא בנה לגמרי את הקבוצה לבדו, דבר אשר הביא אותו להתמודד עם חומר השחקנים הקיים, דבר אשר לא הצליח ורק בסיום העונה נשארו אלו בליגת העל עונה נוספת.

כאמור, מי שהודיע למאמן הוותיק על פרידה היה לא אחר מאשר בניון שרק העונה שיחק תחתיו במועדון הירושלמי.

מבית"ר נמסר כי "מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים מודה לניר קלינגר על תקופתו במועדון ומאחל לו בהצלחה בהמשך".

קלינגר לא הסתיר את תחושת התסכול כשאמר "מרגיש פיספוס שלא ניתנה לי ההזדמנות להתחיל עונה מהתחלה אך אני בטוח שדרכינו עוד יצטלבו בעתיד. תודה לבית״ר ירושלים ולקהל הנפלא שלה. זאת זכות גדולה לאמן בבית״ר ירושלים. אשמח להעביר את הקבוצה בצורה מסודרת למאמן הבא״.

מי שעשוי לרשת את מקומו של קלינגר בתפקיד מאמן הקבוצה מהבירה הוא רוני לוי שכבר סיכם את תנאיו במועדון וביממה הקרובה צפויה להגיע הודעה רשמית על חתימתו של המאמן שמגיע בעיקר בשל יחסיו הטובים עם המנהל המקצועי החדש - יוסי בניון. באם אכן יגיע לוי לאמן בבירה, תהיה זו עבורו קדנציה שלישית על הקווים באצטדיון טדי הלחוץ - בפעמיים הקודמות זה נגמר בפרידה מוקדמת.

כאמור, הפרידה מקלינגר הייתה רק צעד אחד היום בדרך לבניית הקבוצה מחדש כשבית"ר המשיכה עם הקו החדש של ראשי המועדון בבניית סגל השחקנים כשהחתימה את המגן השמאלי של הפועל חדרה מהעונה שעברה - מקסים גרצ'קין בן ה-23.

גרצ'קין שהיה שייך בעבר למכבי ת"א חתם בשורות המועדון הירושלמי ל-3 שנים, דבר המעיד על כך שבבית"ר בונים סגל שחקנים לטווח ארוך, כאלה בעלי פוטנציאל גדול להתפתח ולגדול עם הזמן.

יוסי בניון, המנהל המקצועי החדש של בית"ר שפרש רק לאחרונה ממשחק פעיל, לא הסתיר את הסיבות להחתמתו של המגן השמאלי הצעיר כשאמר כי "כחלק מאסטרטגיית בניית הקבוצה אנו רואים בצירופו של מקסים אמירה ברורה - שחקן מוכשר שיכולותיו תואמות את השאיפות שלנו, להרכיב סגל בעל פוטנציאל רב, עם אופק לעתיד".

מקסים גרצ׳קין עצמו אמר במעמד החתימה כי הוא "מאושר וגאה לחתום במועדון ענק כמו בית״ר ירושלים, מחכה להגיע לאימון הראשון ובוודאי למשחק הראשון מול הקהל המדהים של בית״ר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il