סערת מקדונלדס: "שטח M"

שלטי ענק נגד מקדונלדס הוצבו הבוקר בסניפים ברחבי ת"א, במחאה על החלטתם להחרים את שטחי יו"ש.

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ט

השלטים בכניסה למקדונלדס
השלטים בכניסה למקדונלדס
צילום: ללא

שלטי ענק הוצבו הבוקר (ג') בכניסה לסניפי מקדונלדס ברחבי תל אביב, המתריעים בפני העוברים והשבים על כניסה למה שכינו "שטח M" – שטח בשליטת חברה המחרימה חלקים ממדינת ישראל.

פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל עומד מאחורי המעשה, שבוצע במחאה על השתתפותה של מקדונלדס במכרז רשות שדות התעופה.

''ההחלטה של מקדונלדס לא לפתוח סניפים מעבר לקו הירוק היא בזויה", אמרו בפורום נכי צה''ל, ''המחשבה שחברה שמחרימה חלקים ממדינת ישראל תתמודד במכרז ממשלתי ותעמוד גאה בשער היציאה של מדינת ישראל היא לא נסבלת.

''מזמינים אתכם להצטרף אלינו לדרישה מממשלת ישראל - תמנעו ממקדונלדס להשתתף במכרז נתב"ג, תעצרו את הטירוף", ביקשו חברי הפורום.

יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, לירן ברוך, אשר איבד את עינו במסגרת שירותו הצבאי, הסביר: "כשהקמנו את הפורום התחייבנו לעסוק בדיוק בתופעות מהסוג הזה. עומרי פדן, שהיה חלק ממקימי ארגון שלום עכשיו והצהיר בגלוי כי לא יפתח סניף שלמקדונלדס באריאל - מחרים אזרחים של המדינה.

''חברת מקדונלדס ישראל נמנעת לחלוטין מלהעניק את שירותיה לתושבי יו"ש והסביבה, וכעת עשויה לזכות במכרז להפעלת סניף בנתב"ג. לא ניתן שיהפכו את תושבי יו"ש המוחרמים על ידי החברה לקהל שבוי בידיה. חשוב לנו שהציבור ידע זאת, ומן הראוי שהמדינה תגנה התנהלות זו ולא תאפשר התמודדות של החברה במכרז", הוסיף ברוך.

ממקדונלדס נמסר בתגובה כי מעולם לא היה לחברה זיכיון ביהודה ושומרון. החברה סירבה להתייחס לסוגיית החרם הצרכני.