האוניברסיטה העברית תעניק השנה יותר תארי דוקטור מכל מוסד אקדמי אחר

רובם המכריע של בוגרי התואר סיימו את לימודיהם במדעי הטבע (72) ובמדעי הרוח (70) ובמדעי החברה (46).

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ט

הרב ריסקין יקבל את פרס רוטברג לחינוך יהודי
הרב ריסקין יקבל את פרס רוטברג לחינוך יהודי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במסגרת אירועי חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית יתקיים טקס קבלת תארי דוקטור, כשלא פחות מ-335 בוגרים יקבלו השנה את התואר האקדמי הנכסף – יותר מכל מוסד אקדמי אחר בישראל.

רובם המכריע של בוגרי התואר סיימו את לימודיהם במדעי הטבע (72) ובמדעי הרוח (70) ובמדעי החברה (46). כ-53 אחוז מתוכם גברים ו-47 אחוז מתוכם נשים. מדובר בעלייה בנתונים לעומת השנה שעברה, אז סיימו 311 סטודנטים של האוניברסיטה העברית את התואר. השיא כמעט נשבר השנה - בשנת 2012 קיבלו 366 תארי דוקטור באוניברסיטה העברית.

מסיים תואר הדוקטור המבוגר ביותר הוא יליד שנת 1944, אשר סיים דוקטורט בחוג להיסטוריה. המסיים הצעיר ביותר הוא יליד 1992, אשר סיים דוקטורט בפקולטה לרפואה. בין המסיימים הבולטים שצפויים להגיע לטקס קבלת התואר, במסגרת אירועי חבר הנאמנים שייערכו בהמשך החודש, ניתן למצוא את עו"ד אסף פוזנר, שייצג את נפגעי אסון וורסאי בשנים האחרונות והוצב ברשימה הסופית של המועמדים לשופטים בבית המשפט העליון, לאחר שקיבל את התואר שלו על עבודת המחקר "עוולות טרום לידתיות: הילד הרצוי והילד הבלתי רצוי".

זאת ועוד, האוניברסיטה העברית בירושלים תעניק בטקס חגיגי, שיתקיים ב-17 ביוני את תארי דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד לסופר והמחנך מאיר שלו ונשיאת בית המשפט העליון בדימוס השופטת מרים נאור.

שלו יקבל את התואר לאות הוקרה על תרומתו הרבה לתרבות המקור המתהווה בישראל המודרנית ועל יצירתו הספרותית הרחבה והמגוונת, ונאור על פועלה המשפטי הנרחב ופסיקותיה פורצות הדרך שהשפיעו על מערכת המשפט ועל החברה הישראלית כולה.

עוד יקבלו את תארי דוקטור לפילוסופיה לשם הכבוד: הסנאטורית הקנדית לינדה פרום, נשיא אפלייד מטריאלס העולמית לשעבר ד"ר דן מידן ופרידה שפרינגר, מחזיקת קונצרן התקשורת האירופי "אקסל שפרינגר" וקרנות צדקה ע"ס שפרינגר. בנוסף, כלת פרס ישראל בתחום התעשייה יהודית (דיתה) ברוניצקי נבחרה לקבל את פרס בובליק היוקרתי לתרומה לקידומה ולפיתוחה של מדינת ישראל, והרב ד"ר שלמה ריסקין, רב מועצת אפרת ומייסד רשת החינוך "אור תורה סטון" יקבל את פרס רוטברג לחינוך יהודי.