טראמפ לתרזה מיי: תישארי בסביבה

נשיא ארה"ב פגש יחד עם ראש ממשלת בריטניה המתפטרת בכירים בקהילה העסקית בבריטניה, והצהיר: "נעשה הסכם סחר נהדר אתכם".

ניצן קידר , א' בסיון תשע"ט

טראמפ בפתח הפגישה עם מיי
טראמפ בפתח הפגישה עם מיי
צילום: REUTERS/SIMON DAWSON

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ השתתף היום (שלישי) יחד עם ראש ממשלת בריטניה הפורשת תרזה מיי באירוע משותף לבכירים בקהילה העסקית של בריטניה.

מיי דיברה בפתח המפגש על חשיבות הידוק ושדרוג קשרי המסחר בין המדינות. "אנחנו רואים אנשים וחברות עסקיות סביב השולחן כאן ששמם יצא לפניהם בזירה הבינלאומית וזה מעיד על ההיקף העצום של קשרי המסחר בין ארצות הברית ובריטניה".

"הסחר המשותף שלנו חצה את רף ה-240 מיליארד הדולרים וחברות בריטיות מעסיקות למעלה ממיליון אזרחים אמריקניים. מן העבר האחר, למעלה ממיליון בריטים עובדים בנציגויות של חברות אמריקניות כאן בבריטניה. זו שותפות עצומה ואנחנו יכולים לקחת אותה צעד אחד קדימה ולבנות שותפות כלכלית רחבה עוד יותר", הוסיפה מיי.

הנשיא טראמפ צייין כי הבריטים הם שותפי המסחר הגדולים ביותר של ארה"ב. "הרבה אנשים אמרו לי, היי לא ידענו שזה כך. אני עונה להם שמדובר בהזדמנות גדולה להעצים באופן משמעותי את נפח המסחר בין המדינות ואני מאמין שיהיה לנו כאן הסכם סחר חדש ונהדר שיהיה הוגן ומתגמל לכל הצדדים".

הוא פנה אל מיי ואמר לה בחיוך, "אני חושב שעשית עבודה נהדרת לאורך הקדנציה שלך וכבוד גדול היה לעבוד איתך. אני רק מבקש ממך להישאר בסביבה, זה חשוב ליחסי המדינות".

ביקורו של טראמפ נתקל גם בהפגנות מחאה כולל הפרחת בלון ענק לעגני בדמותו שזכה לשם 'בייבי טראמפ'.

הבריטים זועמים על הנשיא בעיקר בשל הביקורת הקשה שמתח על פוליטיקאים שונים בבריטניה כולל ראש הממשלה עצמה שאת התנהלותה לגבי הליך הברקזיט הגדיר בעבר כ'ביזיונית'.