הנער שנפצע בפיגוע שוחרר מבית החולים

ישראל מאיר בן ה-16 שנפצע בינוני בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה ביום שישי האחרון, שוחרר לביתו. "פגשנו את עם ישראל ביופיו האמיתי".

עדו בן פורת , ב' בסיון תשע"ט

ישראל מאיר נחומברג וד״ר מיכאיל סאמר
ישראל מאיר נחומברג וד״ר מיכאיל סאמר
צילום: דוברות הדסה

ישראל מאיר נחומברג בן ה-16.5 אשר נפצע באורח בינוני בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה ביום שישי האחרון, שוחרר היום (רביעי) לביתו מבית החולים הדסה עין כרם.

ישראל מאיר התקבל ביחידת הטראומה בהדסה על ידי ד״ר מיכאיל סאמר, כשנפצע מדקירת סכין בגבו, אשר פגעה בריאותיו.

לאחר ייצוב מצבו הוא טופל ביחידה לטיפול נמרץ, ולאחריה במחלקה לכירורגיה.

עם שחרורו נפרד ישראל מצוות האחים והאחיות, והודה לרופאיו ולעובדות הסוציאליות שטיפלו בו לאורך שהותו בהדסה עין כרם.

אביו, רפאל, אמר ״אנו יוצאים הביתה עם ישראל מאיר כשבפינו תודה גדולה לרופאי הדסה בכל היחידות, לד״ר מיכאיל סאמר שטיפל בו ביחידת הטראומה ולמנהל הטראומה ד״ר מיקלוש שהמשיך את הטיפול עד לסיומו, לעו״סיות המלוות, לצוות האחים והאחיות.

"תודתנו הגדולה גם לכל עם ישראל, על התפילות - גם בליל שבת, על הכוונה שבתפילה, על החיזוק שהגיע אלינו מכל העולם. פגשנו את עם ישראל ביופיו האמיתי״, העיד האב הנרגש.

אתמול חל שיפור נוסף במצבו של גבריאל לביא בן ה-50 שנפצע באורח קשה בפיגוע הדקירה. מבית החולים שערי צדק בו הוא מאושפז נמסר כי לביא נושם בכוחות עצמו, והוא הועבר מהיחידה לטפול נמרץ למחלקה רגילה.

מהתחקיר הראשוני של הפיגוע עולה כי ביום שישי האחרון סמוך לשעה 6:20 נכנס המחבל דרך שער שכם, דקר ברחבה הפנימית את גבריאל לביא (50) שנפצע קשה והחל להימלט רגלית.

בזמן שנמלט, הבחין המחבל בנער ישראל מאיר נחומברג בן ה-18 ברחוב דוד בעיר העתיקה, דקר גם אותו ופצע אותו בינוני, ניסה לדקור צעיר נוסף והחל להימלט לכיוון שער יפו.

שוטרים שהיו מוצבים בשער יפו והגיבו למתרחש, הבחינו בצעיר הנמלט מהמחבל, אפשרו לו לחלוף על פניהם, ביצעו ירי ממוקד לעבר המחבל וחיסלו אותו.