נתניהו החליט: אמיר אוחנה ימונה לתפקיד שר המשפטים

התיק שאותו דרשה איחוד מפלגות הימין הוענק לח"כ ממפלגתו של ראש הממשלה. בליכוד מדגישים: השר הלהט"ב הראשון.

ניצן קידר , ב' בסיון תשע"ט

אמיר אוחנה
אמיר אוחנה
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את חבר הכנסת אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "חבר הכנסת עו"ד אמיר אוחנה הוא משפטן המכיר היטב את מערכת המשפט. הוא בעל תואר ראשון במשפטים, שהתמחה בפרקליטות מחוז מרכז".

"במשך כעשור עבד ח״כ אוחנה כעורך דין והופיע בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ. בכנסת הוביל שורה של חוקים וביניהם חוק יסוד הלאום", נאמר בהודעה מלשכת ראש הממשלה.

ח"כ אמיר אוחנה, הגיב להחלטת ראש הממשלה. "כיהודי, כישראלי, כבן זוג של אהבת חיי הנצחית אלון חדד ואבא לאלה ודוד שהם המשפחה שלי, כמזרחי, כליכודניק, כבאר שבעי וכליברל (מה בא קודם? הכל בא יחד), כמי שבעברו אלפי שעות בית משפט החל מהתמחותי בפרקליטות ועבור דרך תפקידי כעורך דין, זו זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל בתפקיד שר המשפטים".

"תודה לראש הממשלה על האמון העצום שבמינוי ותודה למברכים, החברים והתומכים היקרים. ריגשתם אותי כולכם", כתב אוחנה בחשבון הפייסבוק שלו.

בליכוד ביקשו להדגיש עוד כי "לראשונה חבר קהילת הלהט״ב יהיה חבר בכיר בממשלת ישראל".

בכך בעצם מבהיר נתניהו לאיחוד מפלגות הימין כי תפקיד שר המשפטים לא יינתן להן. עם זאת על פי הערכות יציע נתניהו למפלגה את תיקי התחבורה והחינוך. גורמים במפלגה אמרו כי נתניהו מכוון לתת את תיק החינוך לרב רפי פרץ, אך ח"כ בצלאל סמוטריץ' הוא הראשון על פי ההסכם לבחור תיק וייתכן כי יבחר בתיק החינוך.

נתניהו קיים במהלך היום סבב פגישות עם שרים וחברי כנסת בליכוד, ממנו עולה כי בימים הקרובים ימונו שרים נוספים. אם יסכימו השרים ארדן וקרא להצעות ראש הממשלה לשמש כשגרירים יתפנו גם התיק לביטחון הפנים ותיק התקשורת.

שקד בטקס הפרידה ממשרד המשפטים: עוד אשוב לכאן