גרמניה תחרים את החיזבאללה?

הפרלמנט הגרמני ידון היום בהצעה שהגישה מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" להוציא את פעילות החזבאללה מחוץ לחוק: "מטרתו להרוס את ישראל".

ניסן צור , ג' בסיון תשע"ט

ראשי "אלטרנטיבה לגרמניה" AFD
ראשי "אלטרנטיבה לגרמניה" AFD
צילום: רויטרס

האם גרמניה תוציא היום את ארגון החיזבאללה מחוץ לחוק? חברי הפרלמנט הגרמני ידונו היום, חמישי, בהצעה בנושא שהגישה מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה".

הההצעה שהוגשה מבקשת להוציא את ארגון הטרור הלבנוני אל מחוץ לחוק ולאסור לחלוטין את פעילותו בתחומי גרמניה.

בתחילת השבוע קיימו ראשי "אלטרנטיבה לגרמניה" מסיבת עיתונאים בה הציגו את הצעת החוק. לדברי ביאטריקס פון סטורץ', אחת מראשי "אלטרנטיבה לגרמניה" ההצעה הוגשה מאחר ומטרת החיזבאללה היא להשמיד את מדינת ישראל.

"חייבים להוציא את החיזבאללה אל מחוץ לחוק הגרמני. מדובר באירגון טרור שמטרתו היא להרוס את מדינת ישראל. מספר מדינות בעולם, כמו בריטניה, ארה"ב וישראל, כבר העבירו חוקים שמטרתם היא להוציא את החיזבאללה אל מחוץ לחוק או להגביל את פעילותו בתחומן", הסבירה.

היא גם הוסיפה כי אין הבדל בין הזרוע הפוליטית לזרוע הצבאית של הארגון. "הממשלה בברלין טוענת שיש לעשות הבחנה בין הזרוע הפוליטית הלגיטימית של הארגון לזרוע הצבאית. עבורנו או עבור הבוחרים שלנו, זה דבר לא הגיוני". הזרוע הצבאית של החיזבאללה הוספה לרשימת ארגוני הטרור ע"י האיחוד האירופי כבר בשנת 2013, אולם הזרוע הפוליטית של הארגון עדיין נחשבת כחוקית באירופה.

הצעת החוק של "אלטרנטיבה לגרמניה" כוללת את הגבלת פעילותו של הארגון הלבנוני, כולל של הזרוע הפוליטית שלו, בתחומי גרמניה. המודיעים הגרמני מעריך כי 1050 מחברי החיזבאללה או תומכיו פעלו בתחומי האיחוד האירופי בשנת 2018.