הרב פרץ חוזר בו:
"סמוטריץ' ואני ניכנס לממשלה ביחד"

יו"ר הבית היהודי מתחרט על ההודעה המכפישה שפורסמה מטעמו נגד ח"כ סמוטריץ'. ''בצלאל ואני הולכים כתף אל כתף''.

עדו בן פורת , ג' בסיון תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: אהוד אמיתון/TPS

יו"ר מפלגת הבית היהודי הרב רפי פרץ מתחרט על ההודעה שפרסם יו"ר המטה שלו, ובה הכפיש את יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'.

''בחודשים האחרונים בצלאל ואני הולכים כתף אל כתף על אף ניסיונות לפצל את אחדות המחנה. אני מתנער מכל ההודעות שיצאו אמש, אנחנו נמשיך להיות שותפים ונכנס לממשלה ביחד כפי שהתנהלנו לכל אורך הדרך", אמר הרב פרץ.

ח"כ סמוטריץ' הגיב: ''תודה הרב רפי. אף אחד, אבל אף אחד, לא יצליח לפלג בינינו ולקדוח חור בספינה הציונית דתית. האחדות חשובה יותר מכל דבר אחר. מי שמנסה לעשות את זה חייב למצוא את עצמו בחוץ עוד היום! אחרת זה לא ייפסק. זאת האחריות שלנו ואנחנו חייבים את זה לציבור ולעם ישראל".

אמש, כאמור, תקף הרב פרץ את סמוטריץ' וקרא לו לתמוך בהחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את אמיר אוחנה לשר המשפטים, במקום את ח''כ סמוטריץ' - יו"ר האיחוד הלאומי.

מקורבי הרב פרץ שיקבל את תיק החינוך בימים הקרובים, אמרו כי ''הבחירה הראשונה היא של ראש הממשלה והוא במפורש הציע לפרץ את תיק החינוך מהסיבה שהוא רואה בפרץ את מנהיג הציונות הדתית.

''ראש הממשלה נותן אמון מלא ביו''ר הבית היהודי להחזיק בתיק החינוך והחברות בקבינט. כמחליפו של נפתלי בנט בהנהגת הציונות הדתית.

''ראוי שלקראת המו"מ הקואליציוני שיערך מיד לאחר הבחירות הקרובות נפיק לקחים. לא ברור למה סמוטריץ' איתו הלכנו כתף אל כתף לאורך כל המו"מ, בוחר לתקוף את ראש הממשלה במקום להסיק מסקנות.

''ראש הממשלה קבע כי הציונות הדתית ממשיכה להחזיק בתיק החינוך והחברות בקבינט. זו הייתה המשימה והמשימה הושלמה", הוסיפו מקורבי פרץ.