שוב בבירה: מאמן חדש-ישן לבית"ר

אחרי שנפרדה מניר קלינגר והחתימה שני שחקנים לעונה הקרובה, הודיעה בית"ר ירושלים על מינויו של רוני לוי למאמנה בפעם השלישית

נרי וייס , ג' בסיון תשע"ט

לוי. בפעם השלישית בבירה
לוי. בפעם השלישית בבירה
צילום: בית"ר ירושלים

בגיל 52 ואחרי שנים שלא אימן בארץ, חוזר רוני לוי בפעם השלישית לעיר הבירה ולבית"ר ירושלים. יומיים אחרי שנפרדה ממאמנה בעונה האחרונה, ניר קלינגר, הודיעה לפני זמן קצר (חמישי) בית"ר ירושלים על החתמתו של רוני לוי למאמנה.

כאמור עבור לוי זו תהיה קדנציה שלישית בקבוצה מהבירה כשזה אימן את הצהובים-שחורים כחצי שנה ב-2011 וחצי שנה נוספת בסוף עונת 2013.

החתימה של לוי בבירה הייתה כבר מסוכמת וסגורה לפני למעלה מחודש, כשבבית"ר חיכו למעשה להכרזה הרשמית לאחר הפרידה מקלינגר שעל פי סעיף בחוזהו אפשר היה להיפרד ממנו בפיצויים מוקטנים רק מה-1 ביוני. ברגע שפג התאריך הודיעו בבית"ר לקלינגר שהיה רחוק מלספק את הסחורה לשמה הוא הגיע, כי הם נפרדים ממנו ויומיים לאחר מכן הגיעה ההכרזה הבוקר על מינויו הצפוי של לוי במקומו.

למעשה לוי יהיה המאמן השלישי בבירה מאז רכש משה חוגג את הקבוצה מידיו של אלי טביב, אחרי שאת העונה האחרונה החל על הקווים בטדי גיא לוזון. כעת מקווים בבירה כי לא יצטרכו להתעסק עוד בפיטורי מאמן באמצע העונה ובמינוי של אחר, כשלוי נחשב לאחד מבכירי המאמנים הישראלים בשנים האחרונות.

בעברו אימן לוי את מכבי חיפה איתה זכה ב-3 אליפויות רצופות, מכבי פתח תקווה ומכבי נתניה בישראל. אחרי תקופת אימון ארוכה בחו"ל בין היתר ב-אוניראה אורזיצ'ני וסטיאווה בוקרשט הרומניות, ואנורתוזיס פמגוסטה הקפריסאית במשך שתי קדנציות שונות, חוזר לוי לישראל במטרה אחת: להביא תארים והישגים לבית"ר ירושלים.

לוי, שחתם לעונה עם אופצייה לעונה נוספת, אמר לאחר החתימה: "שמח ומלא מוטיבציה לאמן את בית"ר ירושלים, מועדון גדול וחשוב בכדורגל הישראלי, אני מודע לאחריות ואעשה הכל כדי להשיב את בית"ר למקום הראוי לה. רוצה להודות לבעלים משה חוגג, לאלי אוחנה וליוסי בניון על האמון ומשוכנע שיחד נוכל לעמוד במשימות העומדות לפנינו. מבטיח לקהל הגדול של בית"ר שהוא יראה קבוצה טובה, מחויבת וחזקה שתאבק על כל התארים".

המנהל המקצועי יוסי בניון הוסיף: "אני שמח על החתמתו של רוני לוי, ללא ספק מדובר באחד המאמנים הכי טובים שיש בכדורגל הישראלי. אני משוכנע במאה אחוז כי רוני הוא האדם והמאמן המתאים ביותר להוביל את הדרך אותה אנו מתווים במועדון בסדר גודל שלנו. אני בטוח שיחד עם רוני נגיע למקומות אליהם אנו שואפים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il