הרב הליטאי בישיבת ההסדר: "המפגש הזה מקרב את הגאולה"

ישיבת ההסדר בנצרת עילית אירחה את הרב שלמה ליפשיץ, מרבני הקהילה הליטאית בהר יונה ג', ''יש בי רצון גדול להיות מחובר איתכם''.

ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ט

הרב ליפשיץ והרב סגליס
הרב ליפשיץ והרב סגליס
צילום: אלישמע סנדמן

ישיבת ההסדר בנצרת עילית אירחה את הרב שלמה ליפשיץ, מרבני הקהילה הליטאית בהר יונה ג', למפגש הכנה לקראת חג מתן התורה.

בפאנל משותף של ראש הישיבה, הרב דני סגליס יחד עם הרב ליפשיץ, נגעו השניים בסוגיות שונות הקשורות לעולם התורה כמו הבדלי השקפת העולם הכללית והלימודית הקיימים בין הציבור הדתי לאומי לציבור החרדי-ליטאי.

את הפאנל פתח הרב סגליס ואמר "זכות גדולה לנו שהרב ליפשיץ הגיע להיות עימנו. הרב ליפשיץ הוא ברכה גדולה לעיר שלנו, שותף מלא לכל הפעילות המאוחדת של רבני העיר. הגעתו לכאן היא חלק משכן טוב, מחבר טוב ובעיקר מלב טוב שיש לו".

על המפגשים מהסוג הזה אמר הרב ליפשיץ בתחילת דבריו "אני לא יודע אם יש דבר שמקרב את הגאולה כמו המפגשים הללו שלנו. אני מודה לראש הישיבה על הזכות לדבר איתכם כאן. יש בי רצון גדול להיות מחובר אליכם ואני נהנה מכל מפגש כזה איתכם".

החיבור בין הקהילות השונות בנצרת עילית בולט מאוד ובא לידי ביטוי בתחומים ציבוריים רבים. אחד התחומים המרכזיים הוא פורום רבני העיר המכיל בתוכו את רבני כלל הקהילות. "תפקידנו הוא לחבר כמה שיותר, היכן שרק אפשר", מדגיש הרב דני סגליס ומוסיף "דווקא בנצרת עילית ולא סתם, במקום הכי חשוב כיום מבחינה דמוגרפית, אנחנו עדים לשיתופי פעולה ואחדות גדולה בין הזרמים השונים שמובילה כאן לדברים גדולים ועצומים".