הרמטכ"ל: אסור שטרור הבלונים יימשך

אביב כוכבי נפגש עם ראשי הרשויות בעוטף עזה והתייחס להצתות השדות החקלאיים הסמוכים לגדר המערכת.

ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ט

בלון תבערה
בלון תבערה
צילום: אשכול

הרמטכ"ל רא''ל אביב כוכבי ואלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי הגיעו הבוקר (שישי) לביקור בעוטף עזה ונפגשו עם ראשי הרשויות המקומיות והאזוריות.

על פי הדיווח בחדשות 12, כוכבי והלוי שוחחו עם ראשי הרשויות על האתגרים המשותפים ועל המשך חיזוק שיתוף הפעולה ההדוק בין צה"ל להתיישבות בעוטף. כוכבי אמר בפגישתם כי "אסור שטרור הבלונים יימשך".

בימים האחרונים אירעו כמה שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שנשלחו מהרצועה. ביום שלישי האחרון הורחב מרחב הדיג ברצועה מ-10 ל-15 מיילים ימיים.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מתח ביקורת על ההחלטה שאושרה על ידי ראש הממשלה נתניהו. ''התגובה העוצמתית של ממשלת ישראל לבלוני התבערה בעוטף עזה - הגדלת מרחב הדיג לעד 15 מייל'', אמר ליברמן.

אבו מוחמד, בכיר בגדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, אמר בשבוע שעבר כי ארגוני המאבק הפלסטיניים נטלו על עצמם כבר מהיום הראשון של תהלוכות השיבה את תפקיד ההגנה על ''בני העם הפלסטיני''.

במסר ישיר ל"אויב הציוני" אמר אבו מוחמד כי על ישראל לשקול היטב לפני ביצוע מהלך "טיפשי" נגד ''העם הפלסטיני' וארגוני המאבק, שכן מתקפת הטילים בסבב העימות הקודם היתה רק דוגמית למתקפה העתידית נגד הערים "הציוניות".