מרזל: מציע לפילבר להיות קצת יותר צנוע

ברוך מרזל: אחרי שהבטיח 14 מנדטים לימין החדש הייתי מציע לשלמה פילבר להיות קצת יותר צנוע בניתוחים שלו.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: חזקי ברוך

ברוך מרזל, מראשי עוצמה יהודית, מותח הבוקר ביקורת על מומו (שלמה) פילבר אשר לטענתו שימש כאחד היועצים הבכירים לימין החדש ונחשב כמי שדחף את בנט ושקד למהלך אותו כינה "מפץ בימין" .

בסוף השבוע, הופיע בעיתון מקור ראשון סקר ופרשנות של פילבר אשר טען כי מצביעי יחד ברובם, הצביעו למשה פייגלין ולא לעוצמה יהודית ורוב מצביעי הבית היהודי הצביעו לימין החדש. "פילבר רק שכח להסביר איך למרות ניתוח זה רשימת איחוד מפלגות הימין קיבלה בסופו של יום חמישה מנדטים", אמר מרזל.

"הייתי מצפה מאחד כמו פילבר לקצת יותר ענווה וצניעות כאשר הוא מבקש לנתח דברים ולתרגם את זה לכוח פוליטי על סמך הניתוחים שלו. פילבר היה זה שהציע לבנט ושקד ללכת להרפתקה, שנקראת הימין החדש, הוא שכנע אותם שהם הולכים לקבל 14 מנדטים ואין שבוע שלא הגיע עם סקר חדש לחזק את התפיסה שלו. רק לאחר שהמצב התברר לאשורו ימים ספורים לפני הבחירות פילבר נזכר לנסות לכסות את עצמו אך את האמת אין להסתיר- פילבר היה שותף למהלך כושל"

"עוצמה יהודית אינה צריכה אישור של אף אחד, כולם יודעים ומודים שבזכותנו איחוד מפלגות הימין הצליחו להיכנס לכנסת, אך למרות זאת וכחלק מתהליך של בקרה עצמית ורצון להשתפר יותר בבחירות הקרובות, לקחנו מומחים כדי שיעברו על התוצאות והוא גילה נתון מעניין, רוב מצביעי יחד בפעם הקודמת הצביעו לעוצמה יהודית שרצה במסגרת איחוד מפלגות הימין ועל פי הערכות שלו, עוצמה שבבחירות 2013 הביאה שישים ושישה אלף קולות ויחד עם יחד ב 2015 הביאה יותר ממאה עשרים וחמישה אלף קולות הביאה בפעם הנוכחית יותר משבעים אלף קולות וגם זה רק לאחר שד"ר בן ארי נפסל, ועו"ד בן גביר נדחק למקום השביעי, אם היה נציג של עוצמה במקום ראלי אני מניח שהיינו עוברים גם את המאה אלף מצביעים"

"אני מבין שהרצון של פילבר שמן הסתם פועל בשם אינטרס כלשהו, הוא להקטין את הכוח של עוצמה יהודית, אני שומע קולות כאלה גם בקרב גורמים נוספים במחנה, אבל אני מציע לאיש לא לנסות לפלג ולפגוע, וודאי לא לנסות את עוצמה יהודית. הרי בסופו של יום, ההיסטוריה מוכיחה שמי שפילג וחשב שהוא גיבור גדול מצא את עצמו בחוץ, ולכן צריך לשלב ידיים ולראות איך מציגים חיבור גדול בימין שיביא לנצחון גדול".