זעם ירדני: עבאס דוחה פתרונות למשבר

בכירים ירדנים טוענים כי יו"ר הרשות טרפד מתווה לסיוע כלכלי מצד כמה מדינות. החשש: קריסה כלכלית תעורר אלימות שתופנה גם לירדן.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

המלך עבדאללה ופמלייתו. ארכיון
המלך עבדאללה ופמלייתו. ארכיון
צילום: STR, פלאש 90

הירדנים זועמים על אבו מאזן וטוענים כי התנהלותו בעניין המשבר הכלכלי שבו נתונה הרשות הפלשתינית והאפשרות כי תגיע למצב של חדלות פירעון מאיימות על ביטחונה של הממלכה ויציבותה. כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

גורם ירדני בכיר אמר כי אבו מאזן דחה הצעה למתווה שגובש לפתרון המשבר הכלכלי ברשות, ואף אסר על בכירים פלשתינים להיפגש עם גורמים ישראליים בניסיון לפתור את המשבר הכלכלי שבו נתונה הרשות הפלשתינית ועשוי להביא לקריסתה.

רק לפני ימים אחדים הודה ראש הממשלה הפלשתיני, מוחמד א־שתאייה, כי הרשות הפלשתינית קרובה מתמיד לפשיטת רגל, בשל סירובה לקבל את כספי המסים שגובה עבורה ישראל ומהם היא מקזזת את תשלומי משכורות המחבלים ובני משפחותיהם, וכן חובותיה של הרשות לחברת החשמל ומקורות, הנאמדים במיליארדי שקלים.

כזכור, זה חמישה חודשים שהפלשתינים מסרבים לקבל את מאות מיליוני השקלים שישראל מעבירה לבנקים הפלשתיניים מדי חודש ולאחרונה אף הודיעו ברמאללה כי עובדי הציבור ברשות יקבלו רק מחצית משכרם החודשי בשל המצב הכלכלי הקשה שבו נתונה הרשות.