יעלון: נרוץ כולנו ביחד עד הסוף

שר הביטחון לשעבר דוחה את השמועות על קרע בצמרת רשימת 'כחול לבן' ומתייחס בחיוב לדברי שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

יעלון
יעלון
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

בכיר רשימת 'כחול לבן', ח"כ משה (בוגי) יעלון, מבהיר כי הרשימה תרוץ באותו מבנה גם בבחירות לכנסת ה-22 בעוד קצת יותר משלושה חודשים.

"נרוץ כולנו ביחד עד הסוף", הבטיח יעלון הבוקר (שני) בראיון לגלי צה"ל על רקע הדיווחים והשמועות על קרע בצמרת רשימת השמאל-מרכז.

יעלון, שכיהן בעבר כשר ביטחון מטעם הליכוד ונחשב באותה תקופה לאיש ימין, הבהיר כי הוא רואה בחיוב את דברי השגריר פרידמן אודות זכותה של ישראל לספח חלק משטחי יו"ש.

"דברי השגריר פרידמן מראים כי יש ממשל בוושינגטון שמתייחס לסכסוך הישראלי פלסטיני באופן הרבה יותר מפוכח מממשלים קודמים. הכיוון אליו הולכת תוכנית השלום של הנשיא דונלד טראמפ מציאותי", אמר יעלון.

שר הביטחון לשעבר הוסיף מנגד, "אין סיכוי להסדר קבע בטווח הנראה לעין, אבל אנחנו דוגלים בהיפרדות שהחלה באוסלו על חלק מהשטח ביו"ש. לא ארצה שהערבים יהיו אזרחים סוג ב', אבל לשם בצלאל סמוטריץ' מצליח להוביל את נתניהו כעת".

בראיון תקף יעלון את חברי הכנסת מהמפלגות הערביות והסביר את התנגדותו לשיתוף פעולה עמם, "הפוליטיקאים הערבים הצביעו בעד הקואליציה בהצבעת המבקר ובעד פיזור הכנסת, יש להם סדר יום משלהם. לא סתם חלק מערביי ישראל בוחלים מהם".