"ישראל צריכה להכריע מה היא רוצה"

בעקבות דברי השגריר פרידמן אומר ראש מועצת אפרת, "הגיע העת שישראל תכריע את עתידה וטוב שלצידנו מעצמה ידידותית כארצות הברית".

חזקי ברוך , ז' בסיון תשע"ט

עודד רביבי
עודד רביבי
צילום: Miriam Alster /Flash90

ראש מועצת אפרת עודד רביבי, מחזיק תיק יחסי החוץ של מועצת יש"ע, התייחס הבוקר (שני) להתבטאות השגריר דיוויד פרידמן על האפשרות של סיפוח חלק משטחי יו"ש על ידי מדינת ישראל.

רביבי ציין כי התבטאותו של השגריר היא המשך טבעי של מדיניות הנשיא טראמפ אשר משאיר את הכדור בצד הישראלי ומותיר לישראל להחליט לאין מועדות פניה.

"רק לפני שבוע ציינו 52 לסיום מלחמת ששת הימים, לחזרה של התיישבות יהודית לחבלי ארץ יהודה ושומרון. מפעל ההתיישבות לאורך השנים ידע עליות ומורדות, אלא שעתה כשלצדנו ממשל תומך ואוהד נדמה שהבעיה הגדולה היא כבר לא בין ארה"ב ישראל וההתיישבות, אלא העובדה שישראל עצמה טרם הכריעה", טען רביבי.

לדבריו, "חלקים רבים בהנהגה הישראלית עדיין תקועים בוויכוח מלפני 25 שנה, מדינה אחת לשני עמים או שתי מדינות ולא מנסים למצוא פתרון אחר, יצרתי יותר. הגיע העת שישראל תכריע את עתידה וטוב שלצידנו מעצמה ידידותית כארצות הברית".

נזכיר כי בראיון, שפורסם שלשום בניו יורק טיימס, התייחס השגריר פרידמן להבטחת הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו להתחיל בסיפוח יישובים יהודיים ביו"ש.

"בנסיבות מסוימות, אני חושב שישראל זכאית לשמור על חלק מהגדה המערבית, אבל לא סביר שאת כל השטח", אמר פרידמן אך סירב לומר מה תהיה עמדת הממשל האמריקני אם נתניהו יממש את התחייבותו.