"פתאום ראיתי את אימא שלי יולדת"

חובשת מד"א ליטה ברזון חשה בצירים אך לא הזדרזה לנסוע לבית החולים. תוך זמן קצר התברר לה שהיא תצטרך ליילד את עצמה.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

ליטה ברזון
ליטה ברזון
Magen David Adom

ליטה ברזון, חובשת מד"א תושבת קרית אתא כבת 30, קמה בשעת בוקר מוקדמת בשבוע שעבר בביתה, עם צירי לידה.

ברזון לא חשבה שהלידה קרובה, שכן הייתה רק בחודש השביעי להריונה, אך עשרים דקות אחר כך, החלה להרגיש את העובר יוצא. בעלה גלאור התקשר למוקד 101 של מד"א, ויצא מהחדר להשגיח על שלושת ילדיהם.

בליווי טלפוני של חובש במוקד מד"א מוטי רוקח, החלה ברזון ללדת לבדה, ולמעשה ליילד את עצמה. היא לא איבדה קור רוח, ותוך דקות בודדות נולד בנה התינוק.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו כעבור מספר דקות, ביצעו בדיקות רפואיות, ופינו את ברזון ואת בנה התינוק לבית חולים כשהם במצב טוב.

"הלידה הייתה זריזה וקלה יחסית. התינוק יצא ומיד התחיל לבכות. הייתי די רגועה, וניסיתי להרגיע את בעלי ואת ילדיי שהיו בבית, ולומר להם שהכל בסדר", סיפרה ברזון, "התקשיתי להאמין שאני עומדת ללדת, זמן רב לפני המועד, ושאני בעצם מיילדת את עצמי. כשהבנתי מה קורה הייתי מאוד נרגשת, ואני יכולה לומר בפה מלא שזו החוויה הכי מדהימה שעברתי בחיי".

שרה-אל (11), ביתה הבכורה של ליטה, שהייתה בבית, סיפרה: "עבורי הלידה של אימא הייתה מרגשת אך ברגעים הראשונים בעיקר מלחיצה. קמתי להתארגן לבית הספר, ופתאום ראיתי את אימא שלי יולדת בחדר השינה בבית שלנו. זה לא משהו שדמיינתי שיכול לקרות. התקשרתי לדודה שלי, גם היא חובשת במד"א, שניסתה להרגיע אותי ואת האחים שלי. הצלחתי להירגע אחרי שראיתי את אחי הקטן והמתוק נולד".