גפני: "היועמ"ש צריך לדחות את השימוע"

ח"כ משה גפני, התייחס לשאלת ההתייצבות של ראש הממשלה לשימוע ואמר כי הוא סבור כי על היועמ"ש לדחות את מועד השימוע.

מיכל לוי , ז' בסיון תשע"ט

משה גפני
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, התייחס היום (שני) לשאלת ההתייצבות של ראש הממשלה לשימוע ובראיון לרשת ב' אמר כי הוא סבור כי על היועמ"ש לדחות את מועד השימוע.

תחילה התייחס לחקירות נתניהו ולנסיבותיהן. "לא נוח לי כל המצב הזה שראש ממשלה חשוד בפלילים, מתחילתו ועד סופו אבל עם כל הכבוד אני ראיתי דברים שאומרים שאת נתניהו יש רבים שלא רוצים לראות כרה"מ, אני לא בטוח כפי שאמרתם קודם האם כל אזרח שהיה צריך לעבור את כל התהליך הזה האם הוא לא היה נכנס מיד לתוך הליך של כתב אישום? אני חושב שלא. אני חושב שהנושאים הם נושאים כאלה שלא בטוח שהיו מגישים כתב אישום נגד אזרח רגיל ומגישים את זה נגד ראש ממשלה".

"פשוט רצו לעשות כל דרך שהאיש הזה לא ימשיך והמשמעות של העניין היא שעושים דברים שהדברים האלה הם דברים שלא תמיד מקובלים במקרים רגילים עם כל הכבוד לכל מה שנעשה בעניין הזה. אני חושב שבמקרה של נתניהו הגזימו מאוד אני לא רוצה להגיד מעבר לזה בגלל שאני לא יודע, אבל המציאות היא שיש רבים שרצו שהוא לא ימשיך להיות רה"מ. במציאות הזאת אני לא בטוח שאם רה"מ היה מישהו אחר אם כל התהליך הזה היה קורה, לא בטוח, לא אומר שלא".

לדברי גפני על היועמ"ש לדחות את מועד השימוע. "היועמ"ש צריך לדחות לנתניהו את השימוע, צריך לתת לו לעבור את הבחירות..בסופו של דבר המציאות הזאת שבה ראש ממשלה שהוא ראש ממשלה טוב שניהל המדינה כמו שצריך בנושאים הכי מרכזיים שלה ואת זה אני יודע ומכיר גם בשיחות שהיו לי איתו וגם בשיחות שהיו לי עם אחרים, המציאות היא שבסופו של דבר זה עולה על הכול. אלא אם כן מדובר על עבירות ריגול, בגידה, דברים מהסוג הזה, אבל אם אלה עבירות מהסוג הזה של אשתו עם החמגשיות ודברים דומים אני חושב שהחשיבות של לדאוג לאזרחי המדינה".

גפני התייחס אף לפיזור הכנסת ואמר כי "הלכו לבחירות בגלל חוק הגיוס לא בגלל העקשנות שלנו, זה בגלל השנאה של ליברמן לביבי שהוא לקח את חוק הגיוס כנושא שנוח לו לדבר עליו ושכולם ידברו על חוק הגיוס. איזה חוק גיוס? הרי הגענו להסכמות בעניין הזה אבל בכלל לא משנה, יהיה חוק הגיוס, לא יהיה חוק הגיוס אז יהיה רע מאוד".

בדבריו הבהיר גפני "צריך אבל למצוא איזושהי פשרה, מצאנו יותר מה שצריך באמת בנושא הזה, ליברמן אם לא הייתה לו אפשרות ללכת עם זה עד הקצה הוא היה מוצא משהו אחר, אז לא חוק הגיוס, הוא היה מוצא משהו שאולי היה מוצא חן בעיני כולם או בעיני רובם. הוא חיפש מתחת לאדמה, היה מוצא שבת, היה מוצא נישואים כאלה, היא מוצא כותל, היה מוצא הרבה דברים ללכת איתם עד הקצה ולהגיד 'מילה שלי זו מילה' ולקחת את המדינה לבחירות שזה הדבר הנורא ביותר שיכול להיות".

"אני ישבתי עם נתניהו הוא מאוד לא רצה ללכת לבחירות, הוא רצה לעשות דברים שיכול להיות שאולי הם היו עוזרים אבל הם לא עזרו. אמר לי מישהו בכיר בליכוד בתחילת המו"מ 'אני חושש שאנחנו מנהלים מו"מ לריק מכיוון שליברמן לא רוצה להיכנס לקואליציה הזאת בשום מקרה, הוא לא רוצה שנתניהו יהיה רה"מ ולכן אנחנו בסופו של דבר נלך לבחירות, אנחנו צריכים לעשות את העבודה' ובאמת עשינו את העבודה ישבנו ודנו על הסכם קואליציוני, אבל אמר לי הבכיר בליכוד, הוא אמר את זה באופן חד משמעי 'תדעו ותיקחו בחשבון שיכול להיות שלא יצא מזה כלום'", הוסיף.