פייגלין: לעולם לא נקים ממשלת שמאל

יו"ר זהות, משה פייגלין, מבהיר לקראת הבחירות הקרובות כי מפלגתו לא תאפשר את הקמתה של ממשלת שמאל, אך לא שולל ישיבה באופוזיציה.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

פייגלין
פייגלין
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין, התייחס בפוסט שפרסם בצהריים (שני) בדף הפייסבוק שלו לעימות הפנימי בימין סביב סוגיית התמיכה בנתניהו.

"הימין הישראלי הדומיננטי, הוא ימין פרסונאלי - וזה אסונו. כי כשהזהות הימנית היא אישית ולא אידאולוגית, אזי תמיד תוקרב האידיאולוגיה הימנית על מזבח האינטרס האישי של המנהיג", טען פייגלין.

לדבריו, "למחנה החירות שהקימה מפלגת זהות, יש מאפיינים ימניים מובהקים, גם כלכלית וגם מדינית. אבל הימין של זהות איננו ימין פרסונאלי ולכן הוא אינו ימין ריכוזי שמעמיק את אחיזת המדינה באזרחיה".

"הימין של זהות הוא בדיוק ההיפך מזה. הימין של זהות נובע מתוך תפיסת החירות היהודית המתורגמת בזהות, בין השאר לתפיסה השמרנית המודרנית ולליברליזם הקלאסי (ליברטריאניות)", הוסיף.

בסיום הדברים שם פייגלין קץ למדיניות העמימות שהוביל בבחירות האחרונות, "לעולם לא נקים ממשלת שמאל. נלך עם מי שייבחר העם להוביל את המחנה הלאומי. אך אם יישם את מדיניות השמאל, יפגע בארץ ישראל ובחירותם של אזרחיה - נקים לו אלטרנטיבה של זהות וחירות - מהאופוזיציה".