גבאי יתנצל ויפצה את הח"כ לשעבר

בית המשפט קיבל את הפשרה שהושגה בין יו"ר העבודה לאיתן ברושי שיזכה גם לפיצוי בסך 40 אלף שקלים.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: דוברות

בית משפט השלום בתל אביב קיבל את הפשרה שהושגה בין יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי לאיתן ברושי במסגרת תביעת הדיבה שהגיש חבר הכנסת לשעבר.

גבאי, שכינה את ברושי 'עבריין מין' ייאלץ להתנצל בפומבי וגם ישלם לח"כ לשעבר פיצוי בסך של 40 אלף שקלים.

בפוסט התנצלות שפרסם אחר הצהריים (שני) בחשבון הטוויטר שלו כתב גבאי, "ביום 29.7.18 פרסמתי בחשבון הטוויטר הודעה שבמסגרתה כיניתי את איתן ברושי "עבריין מין" והודעתי על השעייתו מפעילות במפלגה. ברצוני להודיע שאני חוזר בי מהדברים שפרסמתי ומתנצל בפני איתן ברושי ומשפחתו. לא היה שום מקום והצדקה לשימוש בביטוי זה".

נזכיר כי ברושי הגיש את התביעה נגד גבאי לאחר שפרסם ציוץ בטוויטר בחודש יולי 2018 בעקבות פרסום נוסף אודות מעשה של הטרדה מינית שיוחס לח"כ ברושי.

בציוץ נכתב, "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת".

בעקבות הציוץ הגיש ברושי תביעת דיבה נגד גבאי באמצעות עורך הדין אילן בומבך, בה נכתב בין היתר, "באבחת ציוץ קבע הנתבע כי התובע הוא עבריין מין, אשר נמנה על עברייני המין 'ברחוב או בכנסת'".

נציין כי בדיון מקדמי שהתקיים בבית המשפט לפני כמה חודשים ציין השופט בפני פרקליטו של גבאי כי קיים קושי רב בכך שגבאי כינה בציוץ את ברושי בכינוי "עבריין מין" בשעה שזה לא הורשע בשום מעשה. בהחלטה בסיום קדם המשפט כתב השופט כי בנושא זה "בפני הנתבע (אבי גבאי - ש"פ) עומדת משוכה לא קטנה".

השופט ציין עוד כי יש מקום להעלות תהיות גם בנוגע לתום הלב בפרסום שביצע גבאי במסגרת הציוץ בטוויטר, "במסגרת סוגיית תום הלב אף העליתי בדיון את השאלה האם דרך פרסום ההודעה, העובדה שלא התקיים לפני כן לדברי התובע (ח"כ ברושי - ש"פ) כל דיון מסודר, העובדה שאפשר ובמוסדות המפלגה לא דנו בשאלה עניינית המתייחסת לתובע וזאת כנטען - האם אין בכל אלה כדי להשפיע על טענת תום הלב".

בהמשך החלטתו השופט חידד עוד יותר את הסוגייה המרכזית שלדבריו בעייתית בציוץ של גבאי, "ובמילים פשוטות..., ההגדרה והאמירה 'אין מקום לעברייני מין' תוך התייחסות לתובע כעבריין מין, עלולה להיות בעייתית".