סימסה בשבת לשוטר בשל אלימות הבעל

אשה חרדית שנחשפה להתעללות בעיצומה של השבת לא היססה לסמס לשוטר הקהילתי שהקפיץ כוחות וחילץ את האשה והילדים

מיכל לוי , ז' בסיון תשע"ט

סלולאר
סלולאר
צילום: ISTOCK

זה היה יכול להיגמר באובדן חיי אישה חרדית, אלמלא תושייתה ותושיית השוטר הקהילתי באחת משכונות ירושלים.

הכל החל בשעות הצהרים המוקדמות של השבת האחרונה, כאשר שוטר קהילתי באחת משכונות ירושלים קיבל למכשיר הטלפון שלו מיסרון SMS – ובו שאלה: “האם אתה השוטר הקהילתי?”

השוטר, שהיה בחופשה לרגל החג, אישר את תפקידו, ניסה להתכתב עם הפונה וביקש ממנה לענות לטלפון, אולם היא השיבה כי אינה יכולה לענות לו – מאחר ועכשיו שבת.

השוטר הקהילתי הבין כי מדובר במקרה חריג שמאחוריו מסתתרת ככל הנראה מצוקה קשה.

האישה המתכתבת החלה לשתף את השוטר במספר פרטים, מהם הבין השוטר כי היא נתונה בסכנת חיים מוחשית.

אולם למרות ניסיונותיו, היא לא הייתה מוכנה, בשלב זה, לשתף אותו לגבי הכתובת בה היא נמצאת.

לאחר מספר ניסיונות שכנוע היא מסרה את כתובת הדירה בה היא שוהה. התברר כי מדובר באישה שהותקפה באלימות קשה וחששה להתקשר כי הסכנה עדיין מוחשית.

האישה ביקשה מהשוטר כי השוטרים שיגיעו למקום יעשו זאת ללא רעש. השוטר הקהילתי הזעיק צוות שוטרי סיור והנחה אותם להגיע במהירות לדירה.

השוטרים, שהבינו את רגישות האירוע, הגיעו תוך מספר דקות לעבר הבניין, כשהם חונים במרחק שימנע את זיהויים ונכנסו לדירה.

המראה שניגלה לעיניהם לא הותיר ספק באשר לטרגדיה שהתרחשה, כאשר בדקות בודדות שקדמו לקריאת המצוקה של האישה, היא וילדיה הותקפו באלימות.

השוטרים עצרו את הבעל בחשד לאלימות וסייעו לאישה ולבני הבית האחרים שהיו בו באותה העת. מעצרו של הבעל המכה הוארך.

בדוברות המשטרה מספרים כי השוטר הקהילתי באותה שכונה הפך ברבות השנים לבן-בית ברוב המשפחות המתגוררות באזור, והוא המענה הראשוני לכל מצוקה בה נתקלים תושבי האזור.

בשיחה עמו סיפר השוטר, כי כל פעילותו במשך השנים באזור מכוונת לסייע לכלל הציבור, וברגע של אירוע חירום הוא האיש הזמין בכל שעות היום, כדי לתת מענה מציל חיים.

במשטרה אומרים כי פרויקט השוטרים הקהילתיים הינו אחד מההצלחות הגדולות של משטרת ישראל בקשרי הקהילה, כאשר ההיכרות האישית בין המשפחות לבין השוטר מסייעת לפתרון סכסוכים עסקיים, להשכנת שלום בית – ולמגוון נושאים בהם המשטרה מסייעת לאזרח.

"במשטרה קוראים לציבור לא להסס ובכל אירוע, גם אם הוא גבולי – להיעזר בשוטרים הקהילתיים שמספרי הטלפונים שלהם מופצים בכל מקום בו הם שוהים", נמסר מהמשטרה.