רכש חדש לבית"ר שמעורר סערה

אחרי מינויו של מאמן חדש בדמותו של רוני לוי, הודיעה בית"ר על החתמתו של הקשר הזר הטוב בליגה, עלי מוחמד ששמו המשפחתי מעורר סערה

נרי וייס , ז' בסיון תשע"ט

מוחמד. מעורר סערה
מוחמד. מעורר סערה
צילום: באדיבות בית"ר ירושלים

בית"ר ירושלים ממשיכה בהכנותיה הקדחתניות לקראת עונת 2019/20 אך הפעם זו נכנסת לסחרור קטן מול קומץ אוהדיה.

אחרי שהחתימה שני שחקנים עם סיום העונה ומינתה את רוני לוי למאמנה במקומו של ניר קלינגר, היום (שני) הודיעה הקבוצה מהבירה על החתמתו של לא אחר מאשר עלי מוחמד.

מוחמד בן ה-23 נחשב לקשר הזר הטוב ביותר בליגה בעונה האחרונה ובדומה להחתמות האחרונות של הירושלמים, גם הוא בעל פוטנציאל גדול של התקדמות מקצועית ומכירה במחיר גבוה יותר בעתיד הקרוב.

הירושלמים שילמו על השחקן שנחשב להחתמה הנוצצת ביותר שלהם עד כה ומי שקבוצות רבות בליגה חשקו בשירותיו, 1.5 מיליון דולר למכבי נתניה ממנה הגיעה הקשר כשזה החל את דרכו בארץ בכלל בבית"ר ת"א/רמלה מהליגה השניה.

בנוסף נראה כי נתניה תקבל במחירים נמוכים שניים משחקניה של בית"ר בעונה האחרונה כשמי שמועמדים אליה הם טל כחילה ויעקב בריהון.

יוסי בניון, המנהל המקצועי החדש של הירושלמים אמר עם החתמתו של מוחמד כי "מדובר בתוספת כוח משמעותית עבורנו, עלי מוחמד היה אחד השחקנים המצטיינים בליגה בעונות האחרונות והצטרפותו אלינו בהחלט מהווה אמירה בנוגע לבניית הסגל העמוק והחזק שלנו".

רבים מאוהדי בית"ר התלהבו מההחתמה שמהווה הצהרת כוונות לקראת העונה הקרובה ולאן מכוונת בית"ר, אך עם זאת ישנם אשר כבר החלו לתקוף את הבעלים החדש משה חוגג. הסיבה: שמו המשפחתי של הקשר החדש הוא כשמו של נביא האיסלאם ומבחינת אוהדי בית"ר מדובר כמו בהחתמת שחקן ערבי בקבוצה.

נציין כי השחקן הינו נוצרי אדוק שנולד בניז'ר וזה קרוי על שמו של המתאגרף לשעבר מוחמד עלי.

בינתיים מספר אוהדים, קומץ בלבד, החלו כבר להביע ביקורת על החתמה זו, כשחלקם אף שלחו הודעות מאיימות לבעלים החדש משה חוגג. חוגג מצידו שהצהיר כמה פעמים בעבר כי גזענות זהו חילול ה' וכי כוונתו להילחם מלחמת חורמה בכל ביטוי גזעני וכן שיחתים שחקן לפי כישוריו ולא לפי מוצאו, דתו או צבעו, הודיע לאותם אוהדים כי הוא מתכנן לתבוע אותם במיידי על איומיהם וכי שום דבר לא יזיז אותו מהרצון להביא את בית"ר ירושלים למקום הגבוה ביותר ולהחזיר אותה לשם במהרה.

מבית"ר נמסר כי "בימים האחרונים נכתבו תגובות על ידי מיעוט מקרב אוהדי הקבוצה בנוגע להחתמות עתידיות בקבוצה וכשעלה שמו של עלי מוחמד כמועמד להצטרף לקבוצה החלו גם להגיע איומים מפורשים מצד אותם אוהדים כלפי בעלי המועדון משה חוגג".

כאמור, "עם רכישת בית"ר הצהיר חוגג מעל כל במה אפשרית כי יתבע כל אדם או גוף אשר יפגע במוניטין של המועדון ואכן זאת כוונתו במקרה הנ"ל. אנו מאושרים ושמחים לצרף את עלי מוחמד לשורות הקבוצה, מדובר בשחקן הזר הטוב בליגה בעונה שחלפה ויש כאן הצהרת כוונות ברורה, הקהל הנפלא והאדיר של בית"ר תומך ואוהב ללא תנאי, ואנו לא ניתן למיעוט לנסות להכתיב ולפגוע - לא במוניטין של המועדון ולא בהכנות לבניית קבוצה חזקה אשר תסב גאווה ואושר לכל אוהד ובוודאי תיאבק בכל הכוח על התארים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il