נפלה ברחוב ותפוצה ב-155 אלף שקלים

קשישה תושבת חיפה שנתקלה בבור במדרכה הגישה תביעה לבית המשפט בקריות וזכתה בפיצוי משמעותי.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

עו"ד לידור פוגל-אורן
עו"ד לידור פוגל-אורן
צילום: יניר סלע

תושבת חיפה בת 81 תפוצה בסכום של 155 אלף שקלים, לאחר שהגישה תביעה בעקבות נפילתה בבור במדרכה בעיר ופציעה שנגרמה לה.

ממקום התאונה הובהלה האשה באמצעות אמבולנס לבית החולים "כרמל" שם עברה סדרת בדיקות ואובחנה כמי שסובלת משבר בירך שמאל ולפיכך, נאלצה לעבור ניתוח.

האישה היתה מאושפזת בביה"ח כרמל ולאחר מכן בבית חולים שיקומי. היא החליטה, באמצעות עו"ד לידור פוגל-אורן, להגיש תביעה כנגד עיריית חיפה בבית משפט השלום בקריות.

בכתב התביעה נטען כי זמן קצר לאחר התאונה טרחה עיריית חיפה לתקן את המהמורה אשר בגינה נפלה האישה ובכך למעשה הודתה העירייה כי התרשלה. לאחרונה נסגר תיק התביעה בפשרה והיא תפוצה בסכום של 155 אלף שקלים, זאת אף על פי שלאור גילה לא נגרם לה הפסד השתכרות עתידי.

עו"ד לידור פוגל-אורן אמרה כי "ישנה חשיבות רבה שנפגע שניזוק כתוצאה ממפגע בטיחותי יצלם מיד עם קרות התאונה את המפגע האמור. במידה והגורם האחראי למפגע מתקן את המפגע לאחר התאונה, כפי שקרה במקרה זה, חשוב לא פחות לצלם את זירת התאונה לאחר התיקון שכן, תיקון מפגע שכזה מהווה הודאת בעל דין ברשלנותו".

"בנוסף, ישנה חשיבות רבה לתאר את נסיבות התאונה בדייקנות בפני צוות רפואי, בעיקר בעת הבדיקה הראשונית. לא פעם הנפגע/ת מגיעים נסערים וכאובים לרופא המטפל ובתמימותם לא מציינים כי נפלו כתוצאה ממהמורה במדרכה או כל מפגע אחר. מסמך רפואי ראשוני שלא מצוין בו כי הנפגע/ת נפלו כתוצאה ממפגע כאמור עשוי להוות מכשול במהלך ניהול התביעה נגד הרשות המקומית או כל גורם אחר. משרדנו הגיש תביעה כנגד עיריית חיפה בהיותה הרשות המקומית האחראית על תקינות ושלמות המדרכות שבתחומה המוניציפלי", הוסיפה עורכת הדין.