רכזי ביטחון בעוטף עזה ישבתו כמחאה

רבש"צי הישובים בעוטף עזה מוחים על ההרעה בתנאי העסקתם והקיצוץ התקציבי שמונע מהם להעניק ביטחון לתושבים. היום יפתחו בצעדי מחאה.

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ט

בעוטף עזה
בעוטף עזה
צילום: הלל מאיר/TPS

רכזי הביטחון בישובי עוטף עזה ינטשו היום (שלישי) את עבודתם ביישוביהם. זאת כחלק ממחאתם על תנאי העסקתם.

העיתון 'ישראל היום' מצטט הבוקר את ניר שורמן, נציג ועד הרבשצ"ים (רכזי ביטחון שוטף צבאיים), המספר כי במהלך הבוקר יפסיקו רכזי הביטחון את עבודתם ויגיעו לכנס חירום ארצי שיתקיים בשעה 10:30 במודיעין.

לדברי שורמן "הרבש"צים יוצאים למאבק בעל כורחם, עקב הכתבת מציאות חד-צדדית ובלתי אפשרית ליישום בשטח שנוצרה על ידי דרג פקידים במשרד הביטחון. עיקר המאבק הוא העברת האחריות הביטחונית מהצבא לאזרחים, קרי ועדי הישובים ומנהלי הקהילות, והגדלת הגופים השונים האחראיים על הרבש"צ. זאת לצד קיצוץ רוחבי לא מידתי. אנחנו יוצאים למאבק ללא פשרות, לא נפקיר את יישובנו וביטחוננו".

הרכזים קובלים על כוונת פיקוד העורף ומשרד הביטחון לבצע שינויים אירגוניים ולקצץ בתקציב ההפעלה של כ-430 רבש"צים בכל הארץ. "הולכים לקצץ לנו בממוצע 25% בעלויות אחזקת הרכב, הורדת תקנים ועוד", מצוטט ועד הרבש"צים בעיתון, "ההנחיות האלו פוגעות קשות במערך הביטחון השוטף ובשל כך אנחנו נאלצים להשבית רכבים".

על פי הדיווח לצד רכזי הביטחון של ישובי העוטף צפויים להשתתף בכנס עוד מאות רבש"צים מרחבי הארץ שיביעו הזדהות עם חבריהם וטענותיהם על הרעה בתנאי העסקתם.

במידה ולא ייענו דרישותיהם של הרכזים בכוונתם לפתוח בצעדי מחאה חריפים אף יותר, ובהם גם חסימת צירי תנועה.