אני לא אופטימי, התקבלה שם החלטה

ח"כ מיקי זוהר תוקף את מערכת המשפט על רקע תיקי נתניהו. "אם אזרחי ישראל יגידו שהם רוצים את נתניהו כראש הממשלה - הוא יישאר בתפקיד"

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ט

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) התייחס הבוקר (שלישי) לתיקי ראש הממשלה נתניהו וטען כי גם היועץ המשפטי לממשלה ומערכת המשפט יהיו חייבים להתחשב בתוצאות הבחירות.

בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' אמר זוהר: "הציבור הוא זה שקובע את הנורמות החברתיות, הוא הריבון".

"מי שמחזיק בגורלו המשפטי של נתניהו זה רק עם ישראל ואזרחי ישראל. אם הם יבואו לקלפי בעוד כמה חודשים ויגידו שוב, גם ליועץ המשפטי וגם למערכות האכיפה וגם לשמאל וגם לתקשורת שהם רוצים את נתניהו כראש הממשלה שלהם – עם כל הכבוד לכולם, הוא יישאר ראש הממשלה שלהם".

זוהר משוכנע שיוחלט להגיש כתב נגד ראש הממשלה, בשל הלחץ המופעל על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. "אתה רואה את כל ההפגנות ליד הבית שלו, את הלחץ הבלתי פוסק של התקשורת, את זה שמנתצים את מצבת אביו – ואתה תוהה אם הוא מסוגל לקבל את ההחלטה בצורה נקייה.

"ראש הממשלה יודע שהוא חף מפשע", הדגיש ח''כ זוהר. "הבעיה היא שבמערכת המשפטית אומרים: 'נאשים אדם לראשונה בעבירות תקשורת-פוליטיקה'. באופן אישי, כשאני מתבונן על העניין הזה מהצד אני לא אופטימי, כי כנראה שהתקבלה שם כבר החלטה".