יאיר לפיד: 17 שדרני רדיו עובדים אצל נתניהו

"אני קורא לחבריי בליכוד - בואו נפנה את האיש הזה, נשלח אותו לטפל בענייניו המשפטיים, ונקים את הממשלה שכל מדינת ישראל רוצה".

בן שאול , ח' בסיון תשע"ט

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) הגיב לדברי היועץ הפוליטי רונן צור שקרא לראשי ''כחול לבן'' להפסיק להשתלח בציבור החרדי כדי ליצור חיבורים בעתיד עם המפלגות החרדיות.

"אני לא נגד חרדים. אני נגד זה שיבואו אליי הביתה ויאמרו לי מה לעשות", אמר לפיד בראיון שהעניק לרדיו 103FM. "אני חושב שכל אזרח בן 18 צריך להתגייס, לעבוד למחייתו ולפרנס את ילדיו. אני מצפה זאת מעצמי, מילדיי ומכל אזרחי ישראל. כשאני אומר שכל ילד בישראל צריך ללמוד מתמטיקה ואנגלית – זו לא אמירה נגד החרדים.

"זה המאבק שאני מנהל ואמשיך לנהל. בניסיון להקים את הממשלה שלא הוקמה ניסו להעביר כאן חוקים ברמת מדינת הלכה. אמרתי לנתניהו לא בצחוק שאם הוא יורשע הוא יעדיף שלא ישפטו אותו על פי דין תורה. אני לא נלחם בחרדים, אני נלחם על הערכים שאני מאמין בהם. זו מלחמה על דמותה של מדינת ישראל", הוסיף.

לפיד נשאל על התנהלותה של המפלגה במסגרת קמפיין הבחירות. "אנחנו עומדים מול יריב שיש לו תחנת טלוויזיה אחת רשמית ועוד כל מיני סניפים. 17 שדרני רדיו שעובדים אצלו. שתי עיתונים משלו והוא משקיע כסף רב בדיגיטל", ניסה לפיד להסביר את הפער התדמיתי בתקשורת בין הליכוד ל'כחול-לבן'.

"איש לא יודע מאיפה הכסף הזה מגיע. יש כאן מכונה ענקית מולה אנחנו מתמודדים. יחסית לזה אנחנו נראים פחות רעשנים. בסופו של דבר ארגנו הפגנה של 50 אלף איש מפני שאנחנו יודעים לעבוד מול יריב שמראש האמצעיים שלו עדיפים על שלנו".

אשר לאפשרות הקמת ממשלה משותפת, אמר לפיד כי "יכולנו כבר היום להיות עם ממשלת אחדות לאומית של 70-80 חברי כנסת, טובה לכלכלה, לביטחון בלי מדינת הלכה ובלי קיצוניים ורק בן אדם אחד עומד מול זה והוא בנימין נתניהו. אני קורא לחבריי בליכוד בואו נפנה את האיש הזה, נשלח אותו לטפל בענייניו המשפטיים, ונקים את הממשלה שכל מדינת ישראל רוצה".

בדבריו התייחס לאמירתו של בני ציפר לפיה "בלי נתניהו הימין הוא ערימת זבל". לפיד השיב כי "אני לא מסכים עם האמירה הזו. הליכוד תמיד הייתה מפלגה לאומית ליברלית הגונה ולא מפלגה שעוסקת בכיסוי על שחיתות. את נתניהו רק מעניין להיחלץ מהכלא ומתייחס למערכת הפוליטית ככרטיס יציאה ממאסר. הוא שלח את ביטן, חשוד בפלילים אחד, להגן על נתניהו, חשוד בפלילים אחר ולבקש לדחות את השימוע".

"אני חושב שרוב אנשי הליכוד מרגישים לא נוח ממה שקורה", העריך לפיד בראיון וטען כי "מצביעי הליכוד הלכו לבחירות האחרונות בידיעה שלנתניהו לא אכפת מהחסינות האישית. הוא אמר מה פתאום. הפעם אין לנתניהו קדנציה שלמה כדי שאנשים ישכחו את שעשה. אני מאמין שהליכודניקים יצביעו אחרת הפעם".