קבוצת הפאר עוררה סערה בגלל מפת ישראל

מילאן, קבוצת הפאר האיטלקית, עוררה אמש סערה ברשת החברתית מצידם של אוהדים ישראלים וערבים כאחד בשל מפת מדינת ישראל

נרי וייס , ח' בסיון תשע"ט

מפת ישראל
מפת ישראל
צילום: iStock

נשיא ארצות הברית כן, מילאן האיטלקית לא. קבוצת הפאר האיטלקית בעלת ההיסטוריה המפוארת, מילאן, עוררה אמש סערה גדולה ברשת החברתית 'טוויטר'.

הקבוצה האיטלקית במדיה משחק חלוצה של נבחרת פולין, קשישטוף פיונטק, איחלה הצלחה לחלוצה במשחקו מול נבחרת ישראל ועוררה סערה גדולה.

שעות ספורות לפני המשחק בו לבסוף הושפלה הנבחרת הישראלית כשהובסה בידי נבחרת פולין בתוצאה 0:4, צייצו בחשבון הטוויטר הרשמי של הקבוצה האיטלקית כי הם מאחלים הצלחה לחלוצם הפולני קשישטוף פיונטק במשחקו מול נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות יורו 2020, כאשר לאיחולי ההצלחה צירפו תמונה בה מופיע השחקן הפולני לצד שתי מפות המדינות - פולין וישראל.

בתחילה פרסמו האיטלקים את מפת ישראל ללא יהודה ושומרון ורמת הגולן, בה הכיר אפילו נשיא ארצות הברית דולאנד טראמפ רק לפני חודשיים כחלק מישראל, ולאחר תגובות זועמות של אוהדים ישראלים וגולשים רבים פרו ישראלים תיקנו במילאן את המפה והציגו אותה כמו שהיא כיום.

הפעם היה תורם של הערבים ותומכיהם להביע מורת רוח מהמפה המתוקנת והמלאה כפי שהיא כיום, כשאלה הגיבו בצורה נזעמת במיוחד, מה שגרם לבסוף להנהלת המועדון האיטלקי לגנוז את הציוץ ולמחקו לגמרי מחשבון הטוויטר שלהם כמו גם מחשבון הפייסבוק.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il