יו"ר ההסתדרות: "סגירת שדה דב - בכייה לדורות''

"ניתן להמשיך להפעיל את המסלול, הרי יש עוד שנים רבות עד שתחל הבנייה", אמר ארנון בר דוד. ''סגירת השדה כרגע היא חוסר אחריות".

קובי פינקלר , ח' בסיון תשע"ט

ארנון בר דוד
ארנון בר דוד
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

כשבועיים לפני הסגירה הצפויה של שדה התעופה דב הוז (שדה דב) בתל אביב, נערכה הבוקר (ג') פגישת חירום בלשכת יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד.

בפגישה נכחו, בין היתר, ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל ההסתדרות אופיר אלקלעי, נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק, בעלי רשת מלונות פתאל דוד פתאל, מנכ"ל רשת מלונות פתאל אביה מזרחי-מגן, מנכ"ל רשת מלונות ישרוטל ליאור רביב ונציגים מעיריית תל אביב-יפו.

הפגישה נערכה על רקע חששם של תושבי אילת ושל גורמי התיירות, מפגיעה בנתיב התנועה המהיר בין העיר הדרומית וגוש דן. פגיעה כזאת ומעבר הטיסות משדה דב לנתב"ג, צפויה להאריך בצורה משמעותית את משך הנסיעה בין שני אזורי הארץ, וצפויה לפגוע בתושבים שנוסעים לבדיקות רפואיות, באנשי עסקים וכמובן בתיירות שהיא מקור ההכנסות העיקרי של העיר אילת.

יו"ר ההסתדרות בר-דוד אמר במהלך הפגישה: "סגירת שדה דב זו בכייה לדורות. זו החלטה לא נכונה אשר תפגע בכלכלת אילת, בתעסוקה, בתיירות הפנים והחוץ, בחולים, באקדמיה ובתשתיות. ניתן להמשיך להפעיל את המסלול תוך כדי התחלת הבנייה ממזרח למערב, הרי יש עוד שנים רבות לפנינו עד שתחל הבנייה.

''סגירת השדה כרגע היא חוסר אחריות ואסור לעשות זאת. ההסתדרות תתמוך במאבק נגד סגירת שדה דב בתחילת חודש יולי, ואנו בוחנים את המשך צעדינו", סיפר.