משה חוגג מגיב לסערה: אין שום בעיה

הבעלים של בית"ר ירושלים הגיב לסערה בעקבות החתמתו של עלי מוחמד. "99.9 אחוז מאוהדי בית"ר ירושלים בעד המהלך בצורה גורפת וברורה"

נרי וייס , ח' בסיון תשע"ט

משה חוגג
משה חוגג
צילום: פלאש 90

"בית"ר ירושלים זה לא מועדון גזעני, הקהל שלה לא גזעני, אלו נתונים בשטח", כך אמר היום (שלישי) הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג.

חוגג שהגיע לטקס חלוקת מלגות באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע, התייחס בדבריו לסערה ביממה האחרונה ששוררת בקרב אוהדי הקבוצה הירושלמית לאור החתמתו של עלי מוחמד, שחקנה הניז'רי של מכבי נתניה.

כזכור, מיעוט אוהדים יצאו כנגד ההחתמה של הקשר המוכשר והצעיר שהיה ממצטייני הליגה בשנתיים האחרונות ונחשב לרכש הטוב ביותר של בית"ר עד כה העונה, כשאלה מחאו על שם משפחתו. הגדילו לעשות חלק מהאוהדים הבית"רים, חברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה' כשכתבו אמש בחשבון הפייסבוק שלהם כי ישנו את שמו של הקשר החדש כי לא יוותרו על עקרונות בהם לא ישחק שחקן ערבי.

גם עובדת היותו נוצרי אדוק הקרוי על שמו של המתאגרף לשעבר, לא עזרה לאוהדים הירושלמים המעטים שמחאו על ההחתמה, ורק איומו של הבעלים חוגג כי יתבע מי שיפגע בקבוצה במיליון שקלים היא זו שגרמה להם להתקפל ממחאתם.

"אני לא יודע על מה הסערה", אמר חוגג בפתח דבריו היום בבאר שבע, "מגיע שחקן נהדר, יש קונצנזוס שהוא אחד הטובים בליגה, זו הצהרת כוונות מקצועית, כמועדון שמתמודד על תארים, שמסתכל בלבן בעיניים של מכבי תל אביב, וזה היה שיקול היחיד".

"לגבי השם של השחקן, שקרוי על שם המתאגרף הנודע מוחמד עלי - זה לא רלוונטי בכלל לכדורגל. אפשר לראות בצורה מאוד בולטת בפייסבוק ובתגובות - 99.9 אחוז מאוהדי בית"ר ירושלים בעד המהלך בצורה גורפת וברורה לגמרי".

חוגג המשיך ואמר "השם מוחמד קשה לאנשים מסוימים - שיהיו בריאים. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם אלמוג כהן שמשחק בגרמניה, האוהדים היו רוצים שישנו לו את השם כי הוא יהודי. היינו מזדעקים. אמרתי כשהצטרפתי - זה לא מועדון גזעני, זה קהל לא גזעני. יצא דו"ח של הקרן החדשה, ואלה נתונים בשטח: זה מועדון לא גזעני".

חוגג דיבר גם על הפוסט של חברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה' ועל כך ששינו אותו לאחר שדרש זאת. "אני שמח מאוד שקומץ קטן הסיר את ההודעה ובירך את השחקן. מי שיפגע במוניטין של המועדון, נילחם בו. מי שפוגע במוניטין שהשקעתי בו הרבה כסף והרבה זמן, הוא ישלם. הכסף שלי נועד לחזק את בית"ר, לא לקנסות, לא לאבוקות ולא להתפרעויות, ולא לפגיעה במוניטין. מי שיעשה לי נזק כספי, ישלם אותו מכיסו. אני רואה שהקהל מתיישר על זה. היה קנס על אבוקה, הקהל שילם את זה".

על איומי התביעות נגד אוהדים אמר הבעלים הבית"רי: "יש ארבעה אוהדים שמצאנו ויש לנו את הפרטים שלהם, ויש עדויות, וכל אחד מהם יקבל את התביעה במיליון שקל. צריך להתמקד בדברים הטובים. העונה הקודמת הסתיימה עם תקוות - כולל הניצחון על אתלטיקו מדריד שהראה עוצמות. ההחתמות, עם קינדה, ומוחמד, ולוי גרסיה, מראים עוצמות. אנחנו נדבר על המגרש".

חוגג לא חסך ביקורת על התקשורת כשנתן גב לאוהדי קבוצתו שלו ואמר "גם עם 'לה פמיליה' יש לי יחסים טובים. מדובר באנשים עם כוונות טובות, עם משפחות, שעושים הרבה דברים נהדרים, שאותם לא מסקרים. אנשים שעוזרים לזולת, ציונים, שעושים דברים יפים עבור הקהילה ועבור המועדון. אין שום קשר בין כבוד ומערכת יחסים טובה, לבין זה שאם יש משהו שמזיק למועדון ומזיק לכיס שלי, זה לא יעבור בשתיקה. הבהרתי בצורה ברורה: מי שמזיק לי בכיס, אני אפגע לו בכיס".

"עלי לא חושש. אנחנו בקשר ארוך איתו. הוא קיבל אינספור הודעות תמיכה, גם מלה פמיליה. יש קונצנזוס מוחלט. אני לא צופה שתהיה שום בעיה. אני לא מביא שחקן כדי לפגוע, אלא רק כדי לעזור לבית"ר".

לסיכום התחייב חוגג כשאמר כי שמו של מוחמד לא ישונה - "זה השם שלו, מוחמד. אני בטוח שהוא יכבוש הרבה שערים, והקהל עוד יקרא בשמו".

"


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il