התבטאות אומללה של התאחדות הכדורגל בפולין

בדף הפייסבוק של ההתאחדות הפולנית נכתב במהלך המשחק מול נבחרת ישראל "זה כבר פוגרום".

ניסן צור, פולין , ט' בסיון תשע"ט

''פוגרום''
''פוגרום''
צילום: דף הפייסבוק של התאחדות הכדורגל הפולנית PZPN

התבטאות מעוררת מחלוקת של התאחדות הכדורגל בפולין במהלך המשחק מול נבחרת ישראל.

לאחר השער הרביעי שהבקיעה הנבחרת הפולנית לרשת נבחרת ישראל, עלתה בדף הפייסבוק של ההתאחדות הפולנית תמונה של כובש השער עם הכיתוב "זה כבר פוגרום! אנחנו מובילים על ישראל 4:0".

הביטוי עורר זעם מאחר והוא הזכיר לרבים את הפוגרומים אותם ביצעו חלק מאזרחי פולין במהלך ולאחר מלחמת העולם השנייה בשכניהם היהודים, ומדובר היה בחוסר רגישות של אנשי מחלקת הניו מדיה של התאחדות הכדורגל הפולנית.

דובר התאחדות הכדורגל הפולנית הגן על ההחלטה להשתמש במילה השנויה במחלוקת ואמר כי לא מדובר בניסיון לפגוע או להעליב את הישראלים, וכי מדובר במילה המקובלת בפולין לתיאור ניצחונות גדולים בספורט.

"אולי במשחק הזה השימוש במילה 'פוגרום' היה נראה מוזר, מאחר וכפי שניתן לראות הוא עורר רגשות עזם ללא צורך, אבל זה ממש לא מה שהתכוונו" אמר יקוב קויאטקובסקי, דובר התאחדות הכדורגל בפולין.

לעומתו, רפאל פנקובסקי, יו"ר הארגון הפולני "לעולם לא עוד" הנלחם באנטישמיות וגזענות בחברה הפולנית ובעיקר באצטדיוני הכדורגל, אמר כי מדובר בחוסר רגישות משווע. "בניגוד להתנהגות הטובה של האוהדים באצטדיון, השימוש במילה "פוגרום"בפוסט על המשחק מראה על חוסר רגישות מוחלט במחלקת התקשורת של התאחדות הכדורגל הפולנית", אמר פנקובסקי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il