"ישרא-הונגרי" אמיתי

מתחם קן הקוקייה ביפו יהפוך למשך כשבועיים לבר החורבות (Ruin Bar) גרסת בודפשט - תל אביב.

קובי פינקלר , ט' בסיון תשע"ט

קן הקוקיה
קן הקוקיה
צילום: תמיר דוידוב

שנת ה-71 להקמת מדינת ישראל מקפלת בתוכה גם 30 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לבין הונגריה. חגיגות השלושים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות, מקפלות בתוכן הזדמנות מצוינת להציג בפני הקהל הישראלי את קשת העשייה האמנותית המגוונת וחיי התרבות העשירים של הונגריה.

מעשה הרכבת התכנית לשנת תרבות הונגריה בישראל, נרקם בקפידה ומתוך כוונה לפרוש בפני הקהל הישראלי מבחר רב גוני של יצירה ויוצרים הונגריים בעלי שם עולמי בתחומי האמנות השונים.

במסגרת שנת תרבות הונגריה בישראל ובמסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון Jaffa Fest, יהפוך מתחם קן הקוקייה ביפו למשך 15 ימים, לבר חורבות "ישרא-הונגרי" אמיתי.

לתופעת פאב החורבות (Ruin Bar) שהשתלטה על חיי הלילה של בודפשט לקח כמה שנים כדי ליצור את נוסחת ההצלחה מרחיקת הלכת שלה. סימפלה קרט, הממוקם ברחוב קאזינזי ההומה במרכז הרובע היהודי של בבודפשט, הוא אם ה"פאבים ההרוסים". המקום משופע ביצירות של אמנים עכשוויים, ונראה כאילו הוא מורכב כולו מתכולתה של חנות וינטג' ענקית.

החל מ-15 ביוני במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון Jaffa Fest, יהפוך מתחם קן הקוקיה למשך 18 ימים, לבר חורבות "ישרא-הונגרי" אמיתי בו ישתלבו תחת השם Youngary אמנים עכשוויים ולהקות הונגריות וישראליות. הופעות, הרצאות, תערוכות, הקראת שירה, שת"פים אמנותיים ושידורים ישירים מבודפשט.

בקומות השונות של קן הקוקיה, ובמתחם כבר התמקמו גלריות מתחלפות, סדנאות אמנים תערוכות ואירועים תרבותיים וגם הגג, הפך לפנינה שאפשר לתפוס בה בריזה יפואית ולצפות בעיר הלבנה ממרחק בטוח.