הדסה חגגה יום הולדת בהדסה

ילדה שנקראה על שם בית החולים ועל שם המיילדת שיילדה אותה, הגיעה לחגוג יום הולדת בהדסה יחד עם המיילדת.

אורלי הררי , ט' בסיון תשע"ט

הדסה-אסתר יחד עם המיילדת אסתר
הדסה-אסתר יחד עם המיילדת אסתר
צילום: דוברות הדסה

במרכז הרפואי הדסה הר הצופים חגגו בהתרגשות יום הולדת שנה לתינוקת מיוחדת במינה שנולדה בחדרי הלידה, והוריה בחרו לקרוא לה הדסה-אסתר.

״הלידה של הדסה-אסתר הייתה כל כך מיוחדת והייתה לי לחוויה כל כך עוצמתית וטובה, שבחרתי לקרוא לה הדסה על שם בית החולים בו נולדה ואסתר על שם המיילדת שליוותה אותי לאורך כל אותן שעות״, סיפרה בהתרגשות אמה של התינוקת החייכנית.

משפחתה של הדסה-אסתר מתגוררת בירושלים, ״זו הייתה לידתי השביעית וזו הלידה הכי קלה ואיכותית שחוויתי. הצוות היה נפלא, ליווה אותי בדאגה ובמסירות. אזכור אותו כל חיי. אבל יחידה ומיוחדת הייתה המיילדת אסתי-אסתר, שלא רק שתמכה בי לאורך כל השעות בחדר הלידה ולא משה ממיטתי, אלא גם בחרה להישאר איתי אפילו אחרי שסיימה את המשמרת וההסעה שלה עזבה. היא ליוותה את התהליך בנחת ובמסירות ובהמון כוחות ואנרגיות טובות עד שילדתי את בתי.

''עוד בבית החולים ידעתי ששמה של התינוקת שלי יהיה קשור במיילדת שלה ובהדסה לתמיד״, הוסיפה האם.

גם אסתי המיילדת לא הסתירה את התרגשותה. ״תודה שנתתם לי להיות חלק משמעותי מלידתה וגם מחייה של הדסה-אסתר, אני מתחברת לכל היולדות שאני מלווה אבל אין ספק שאת הקטנטנה הזו, את המחווה ואת הוקרת המשפחה- לא אשכח לעולם״.

כשהגיעה לגיל שנה, בחרה האם לחגוג את יום ההולדת עם הצוות כולו, ובבית החולים נערכו לחגיגה שמחה ומרגשת. ״לקראת הגעתה של התינוקת של הדסה מיהרנו לרכוש מתנה ועוגה, וערכנו שולחן שמח ומקושט״, מספרת רות רדיאנו, מנהלת הסיעוד בהדסה הר הצופים. ״כל הצוות המתין כאן כדי לפגוש את הדסה- אסתר ולהגיש לה מתנה, ואפילו הליצנית הרפואית שלנו לא ויתרה על המאורע.

''אנו שומעים כל הזמן ביקורות נפלאות מיולדות שזכו לחוויה מיוחדת בלידה וביחס אנושי ומסור מהצוותים במחלקת יולדות- אבל בכל זאת, לא כל יום נקראת כאן תינוקת על שם בית החולים ועל שם המיילדת שהייתה שותפה לרגע הכל כך מיוחד הזה. משהו בחיבור של האמא ואסתי המיילדת היה כזה שלא ניתן להגדירו במילים, ואני מקווה שתמיד נזכה לסייע ולרגש אתכל הנשים המגיעות ללדת כאן״, תיארה רדיאנו.