"המוסלמים הקיצוניים הם מיעוט קטן"

ראש ועידת האימאמים הצרפתיים התארח בכנסת ואמר כי יש הקצנה דתית-פוליטית באירופה "על התקשורת לשקף את הפנים האמיתיות של האוכלוסיות"

חזקי ברוך , ט' בסיון תשע"ט

האימאם הצרפתי בכנסת
האימאם הצרפתי בכנסת
צילום: דוברות הכנסת

האימאם חסן שלגומי, ראש ועידת האימאמים הצרפתיים, התארח היום (רביעי) בכנסת ונפגש עם השר איוב קרא וחברי הכנסת אלי אבידר (ישראל ביתנו) ועומר ינקלביץ' (כחול לבן).

שלגומי, דמות ציבורית מרכזית בצרפת, התומך בזכות קיום למדינה יהודית בישראל, משתתף ביוזמות לקידום השלום ומאוים על ידי דאע"ש, אמר בכנסת: "בבלגיה ובצרפת יש מתחים רבים ועלייה של 74% במעשי האנטישמיות. אבל זהו המיעוט הקטן והלא מייצג של המוסלמים. יש הקצנה דתית-פוליטית באירופה כולה, אך על התקשורת לשקף את הפנים האמיתיות ושוחרות הדו קיום של האוכלוסיות".

"בזכות אנשים כמו האימאם שלגומי, העולם שלנו טוב יותר", אמר ח"כ אבידר, "הגדולה שלו היא לא להיות מונע מתוך פחד".

אבידר התייחס במפגש גם לבחירות החוזרות ולכישלון המשא ומתן הקואליציוני, ואמר: "זו לא מלחמה של דתיים מול חילוניים, אלא בין תרבות של כוח לבין הגיון. מדוע שנחזור לימי דוד המלך? לא הייתי רוצה להיות במקומם כשיגיעו לבית דין של מעלה".

ח"כ ינקלביץ' אמרה כי היא מתנגדת לאיסור על לבישת רעלה בציבור: "חייבים לאפשר להביע אמונה וצו מצפוני באופן אותנטי. זה הכוח של המיעוטים. אחרת יהיה רק מיינסטרים ותו לא. אם לא יתאפשר לאישה שרוצה ללבוש רעלה לצאת החוצה, היא לא תשתלב במרחב הציבורי, לא תשכיל ולא תעבוד. הסממן החיצוני של האדם אינו רלוונטי. האמירה האישית היא זו שרלוונטית".