לראשונה: חיילי מילואים של צה''ל בפרלמנט הבריטי

משלחת של חיילי מילואים הציגה בפני עשרות דיפלומטים וחברי פרלמנט בריטים את הזווית הישראלית בהתמודדות מול ארגוני הטרור.

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

חיילי מילואים בפרלמנט הבריטי
חיילי מילואים בפרלמנט הבריטי
צילום: ענבל גילמור

על רקע כישלון ההסברה הישראלי בעולם התקיים אירוע מיוחד ויוצא דופן בפרלמנט הבריטי בלונדון בהשתתפות עשרות דיפלומטים בריטים, ביניהם כ-20 חברי פרלמנט.

במסגרת האירוע, שיזם ארגון חיילי המילואים "האמת שלי", סיפרו חיילי מילואים ישראלים על ההתמודדות המורכבת עימה הם מתמודדים מול ארגוני הטרור הפלסטינים והפרות זכויות האדם המתרחשות מדי יום ביהודה ושומרון.

מול אולם מלא מפה לפה הציגו חברי הארגון בפני הנוכחים שורת עדויות של לוחמים המתארים שימוש ציני של ארגוני הטרור באוכלוסיה אזרחית (ילדים, נשים, צוותי רפואה ועוד) על מנת לפגע בחיילים ואזרחים ישראלים. זאת כחלק מפרויקט "מגינים אנושיים", מיזם הסברה בינלאומי של הארגון שמטרתו להביא בפני ארגונים וגופים בינלאומיים את הזווית הישראלית האמיתית של המתרחש בשטח.

המארח המרכזי של המשלחת הוא חבר הפרלמנט איאן אוסטין שסיים את דרכו במפלגת הלייבור של ג'רמי קורבין על רקע ביקורת קשה שהטיח בקורבין ומפלגתו בדבר אמירות והחלטות אנטישמיות שהובילו. לאור זאת, חברי המשלחת העניקו במהלך האירוע תעודת הוקרה לאוסטין על תמיכתו המתמשכת בברית ישראל-בריטניה ומחויבותו לשיתוף ערכים דמוקרטיים. אוסטין הדגיש בדבריו באירוע את חשיבות הבאת העדויות ממקור ראשון כחלק מהתמודדות מול חמאס שמביים את האירועים על הגדר למטרותיו.

במהלך האירוע נחשפו הנוכחים לראשונה לצד השני של הסכסוך הישראלי פלסטיני לאחר שנים בהם הם ניזונים באופן חד צדדי מהתעמולה האנטי ישראלית של ארגוני שמאל קיצוני ותעמולה פלסטינית.

מייקל מקיין, חבר פרלמנט לשעבר וכיום יו"ר ארגון israelbritain alliance אמר שהחשיבות של הבאת העדויות של החיילים מהשטח משמעותית גם בהקשר לדברים שנשמעים בתוך הפרלמנט בלונדון כנגד ישראל.

בארגון מציינים כי האירוע אמש היה נקודת שיא נוספת בפעילות הסברה שקיים הארגון בחודשים האחרונים גם באיחוד האירופי,במועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה, בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ועוד.

מנכ"ל ארגון "האמת שלי" אביחי שורשן אמר "לצערנו מדינת ישראל כשלה בתחום ההסברה הבינלאומי והשאירה את הזירה הכי חשובה לתעמולת שטנה ושקרים כנגד חיילי צה"ל. ההחלטה שלנו לקיים את האירוע דווקא בפרלמנט בעיר לונדון שהאנטישמיות וארגוני ה-BDS הרימו בה את ראשה בשנים האחרונות- היא מבחינתנו צעד נוסף במטרה להביא לשינוי אמיתי של השיח הבינלאומי השיקרי כנגד מדינת ישראל. האירוע הזה הוכיח שבעולם צמאים לשמוע את התמונה כולה ואת קולם של החיילים בשטח ולא רק עוד "המצאה" או תיאור חד צדדי שמספקים ארגוני הטרור."