"ישראבלוף" ברמת הגולן

ח"כ צבי האוזר במליאת הכנסת: פעולתה הברוכה של הממשלה למען יישוב הגולן שווה לחמש קומות בניו יורק, ועל כך החגיגה.

ח"כ צבי האוזר , ט' בסיון תשע"ט

צבי האוזר
צבי האוזר
צילום: ינאי יחיאל

אדוני יושב הראש,
אנחנו דנים כאן במצב החירום במדינת ישראל, אבל אני רוצה להפנות תשומת הלב למצב החירום שהוכרז לאחרונה ברמת הגולן.

ולמה מצב חירום? כי הנה לפתע פתאום ממשלת ישראל, ממשלת ימין חזק, מתעוררת ומחליטה אחרי שנים רבות להקים ישוב חדש ברמת הגולן,

עכשיו, למען האמת, אדוני יושב הראש, זה לא בדיוק ישוב חדש.

אתה מכיר לבטח את המושג ישרא-בלוף, אז יש איזה שהוא ישרא-בלוף גם בממשלת ישראל שנורא רוצה להתאמץ ולהקים כאילו ישוב חדש בגולן. אבל עדיין צריך לברך את המעש הזה, כי לפני כן לא עשו שום דבר ועכשיו לקחו את האישור ברוכים, שהיה ישוב מוזנח ושממשלת ישראל יכלה בכל רגע בעשר שנים האחרונות לבנות אותו, ליישב אותו, לאכלס אותו, והחליטו לעשות את אותו ישראבלוף ולקרוא אותו על-שם הנשיא טראמפ. עדיין לא יודעים אם זה יקרא רמת טראמפ או רמת הנשיא טראמפ.

עכשיו זה דיי נחמד למרות שאם בודקים, כל הישוב החדש על-שם טראמפ הוא 109 משפחות. אני חושב שזה קצת פגיעה בכבודו של נשיא ארצות הברית. אני לא יודע אם נשיא ארצות הברית יודע שהישוב הגדול על שמו, 109 משפחות, זה בערך, הייתי אומר בין ארבע לחמש קומות בבניין בניו יורק. זאת אומרת, שפעולתה הברוכה של הממשלה למען יישוב הגולן היא בערך חמש קומות בבניין ממוצע בניו יורק, ועל זה החגיגה.

אבל לפחות שהייתה צריכה להיות החגיגה, הנה התבשרנו שנדחתה החגיגה.
ולא ברור מדוע, אחרי read my lips של ראש הממשלה שאומר נקים ישוב, הייתה צריכה להיות אתמול הנחת אבן פינה, ואין. עכשיו אני לא יודע אם זה נדחה בשבוע, בחודש, אחרי הבחירות, נדחה בכלל. האם זו מניפולציה של לקחת את החמש קומות האלה ולנסות לייצר מהם סיפור לקראת הבחירות.

אבל הסיפור האמיתי של הבחירות הוא השממה בגולן. עד היום, אדוני יושב-הראש, 25,000 מתיישבים בלבד ב-52 שנה, זאת אומרת, זה בערך ממוצע של 400, 500 איש לשנה. בשנים האחרונות זה פחות. זה פחות או יותר הריבוי הטבעי ברמת הגולן. ולכן, וכאן אני אסיים, אני מציע להכריז אכן, על מצב חירום בגולן.

שמענו אתמול שמנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורביץ, אדם ראוי, רציני, מסיים את תפקידו. אולי זו ההזדמנות באמת להודות לו בשם הבית הזה, בשם מדינת ישראל, עשה משימה ראויה - מציע למנכ"ל החדש להטיל משימה לאומית, תכנית חירום להכפלת ההתיישבות בגולן בשלוש שנים הקרובות, רק ככה יובהר שהגולן הוא לא פיקדון זמני, לא ממתינים לאיזה משא ומתן עם הסורים, ורק ככה יובהר שלא רק ההחלטה האמריקאית להכיר ברמת הגולן הייתה השנה, אלה גם החלטה, סוף, סוף, של ממשלת ישראל להכיר בריבונות ישראל בגולן.