"ביבי עבדנו בשבילך, אל תהרוס אותנו"

מאות מתושבי עכו יפגינו ביום ראשון הקרוב מול ישיבת הממשלה במחאה על פגיעת נתניהו בעירם. "נתניהו מחזיר את העיר 30 שנים לאחור"

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו
שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו
צילום: דוברות

מאות מתושבי עכו, יהודים וערבים, חברי מועצת העיר, עובדי העירייה וראש העיר שמעון לנקרי יגיעו ביום ראשון הקרוב להפגין מול ישיבת הממשלה תחת הכותרת "ביבי עבדנו בשבילך, אל תעבוד עלינו".

תושבי העיר כועסים על התקנה החדשה שתפלה לרעה את עכו לעומת נהריה. על פי התקנה החדשה תושב נהריה המרוחקת כחמש דקות נסיעה מעכו יזכה להטבת מס הגבוהה פי שלושה מהטבת המס שיקבל תושב עכו.

בהנהגת העיר אומרים כי "התקנה החדשה תחזיר את העיר 30 שנים לאחור, לימים בהם נהריה קיבלה הטבות מס עודפות על עכו, מה שגרם לנטישה המונית של אלפי תושבים מעכו לנהריה. החשש כעת שתושבים ממעמד הביניים יעזבו את העיר ויעברו לנהריה השכנה".

גורמים בעירייה טוענים כי תיקון האפליה מסתכם בסכום של 8 מיליון שקלים בשנה. "זהו סכום זניח בתקציב מדינה שעומד על מאות מיליארדים ולא ברורה לנו ההתעקשות הזו של ראש הממשלה נתניהו להמשיך ולהתעמר בתושבי עכו".

בסניף הליכוד מציינים כי בבחירות האחרונות שנערכו לכנסת ה-21 קיבלה תנועת הליכוד בעכו 40 אחוזים מסך קולות המצביעים. "תושבי עכו לא ישכחו ולא יסלחו לנו ולנתניהו אם האפליה לא תתוקן", אמרו.