אמיר אוחנה: נערך לאפשרות שיתפרו לי תיק

שר המשפטים החדש לא חושש להביע את עמדתו על מערכת המשפט. על הביקורת מקהילת הלהט״ב הוא אומר "הם היו מעדיפים את הימין שלהם חשוך״.

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

ח"כ אמיר אוחנה
ח"כ אמיר אוחנה
צילום: חזקי ברוך

שר המשפטים החדש אמיר אוחנה (הליכוד) קורא שלא לקיים את פסיקות בג"ץ במקרים מסוימים, לא ממהר לגבות את היועץ המשפטי לממשלה ואת בכירי הפרקליטות בתיקי נתניהו ומבהיר: אני ערוך נפשית לאפשרות שיתפרו לי תיק.

בריאיון לעמית סגל בחדשות 12 אמר אוחנה שהוא נערך לאפשרות שבפרקליטות "יתפרו לו תיק" והבהיר: "אני נערך נפשית לדבר הזה. אני מקווה שזה לא יקרה. במידה מסוימת אני מאמין שזה לא יקרה. אני לוקח את זה כאפשרות. אני מארח את זה כאפשרות אבל אני חושב שזה לא סביר.

"לא תמיד צריך לצאת מנקודת הנחה שבמערכת יושבים מלאכים צחורים שמקבלים את החלטותיהם משיקולים מקצועיים בלבד".

אוחנה דוחה את הטענה שמונה לתפקידו כדי לחלץ את נתניהו מהסתבכות בפלילים. "אני תומך נלהב של פסקת ההתגברות, הרבה הרבה לפני חקירות נתניהו", הבהיר ואף הדגיש כי תמך בעבר בהחלטות של שמירת חסינות.

שר המשפטים החדש נשאל על אמירתו, לפיה לא כל פסיקה של בית המשפט צריך לקיים. ״טלי חתואל גרה בגוש קטיף. היא הגיעה לציר כיסופים ונורתה על ידי מחבלים שהגיעו עד הציר. מסתבר שהמחבלים הגיעו עד ציר כיסופים בחסות מספר מבנים, הצבא זיהה את המבנים כסכנה ביטחונית, ובג"צ למרות שאין לו מומחיות החליט למנוע את ההריסה".

כאשר נשאל האם במקרים מסוימים לא חייבים לקיים את החלטות בג"צ, אוחנה השיב: "השיקול העליון צריך להיות שמירת חיי האזרחים, כן".

על קריאות הבוז שספג במצעד הלהט״ב בירושלים אמר אוחנה ״ציפיתי לזה, מה שלא יצא החוצה זה רבים שחיבקו אותי במצעד". על הביקורת עצמה השיב: "הם היו מעדיפים את הימין שלהם חשוך. יותר נוח להם להיות כוחות האור נגד כוחות החושך".