רקטה פגעה במבנה ישיבת ההסדר בשדרות

רקטה ששוגרה מרצועת עזה פגעה במבנה של ישיבת שדרות. אין נפגעים. ''שמענו צבע אדום ואז פיצוץ אדיר''.

עדו בן פורת , י' בסיון תשע"ט

פגיעת הרקטה בשדרות
פגיעת הרקטה בשדרות
צילום: מנדי ריזל, רדיו דרום וקול ברמה

פגיעת הרקטה בשדרות

רקטה ששוגרה הערב (חמישי) מרצועת עזה פגעה במבנה של ישיבת ההסדר בעיר שדרות. אין נפגעים. נגרם נזק למבנה.

במקביל לשיגור הופעלה אזעקת צבע אדום בשדרות ובאחד מיישוב מועצת שער הנגב.

כוחות משטרה שהגיעו למבנה שספג את הפגיעה עורכים סריקות במקום. חבלנים מטפלים בשרידי הרקטה.

אשר פיזם, עד ראייה, סיפר לחדשות 13: "היינו בשיעור שבועי, שמענו צבע אדום ואז פיצוץ אדיר. יצאנו וראינו נזק גדול במקום. זה תמיד מפחיד, זה לא יכול להימשך ככה. חייבים להביא שקט".

יו"ר מפלגת כחול לבן, ח''כ בני גנץ, הגיב לירי על שדרות: "כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח. אז מה עושים אחרת? ראשית תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים, ואחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים".

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, הגיב ״תושבי הדרום היקרים, תרשו לי להביע את צערי העמוק על הליכתה ללא עת של תחושת הביטחון שלכם. זו בדיוק הסיבה שהתפטרתי מתפקיד שר הביטחון. חייבים לקבור קבורת חמור את 'תהליך ההסדרה' ולהחיות מחדש את ההרתעה הישראלית.

''יש להנחית מכה קשה על החמאס, ולהביא להפסקת שיגורי בלוני תבערה ונפץ, רקטות וייצור נשק, התפרעויות על הגדר, וכמובן לעצור את העברת דמי הפרוטקשן. רק כך נוכל להשיב לכם את תחושת הביטחון מחדש ואת יכולת ההרתעה של מדינת ישראל״, הוסיף ליברמן.

יו"ר הבית היהודי ח''כ הרב רפי פרץ אמר כי ''ראשי חמאס צריכים לתת את הדין, עוד הלילה. זו חובתו הערכית והמוסרית כלפי תושבי העוטף וכל אזרחי ישראל".

צילום: מנדי ריזל