בני גנץ: לתקוף בעוצמה חסרת תקדים

במערכת הפוליטית דורשים מנתניהו לחסל את בכירי המחבלים בעקבות ירי הרקטה לעבר ישיבת שדרות. הרב פרץ: הפחד צריך לעבור לראשי חמאס.

חזקי ברוך , י' בסיון תשע"ט

פגיעת הרקטה בשדרות
פגיעת הרקטה בשדרות
צילום: מנדי ריזל, רדיו דרום וקול ברמה

יו"ר מפלגת כחול לבן, רא״ל (במיל׳) ח״כ בני גנץ, הגיב לירי הרקטה מרצועת עזה לעבר שדרות. הרקטה פגעה במבנה ישיבת ההסדר בעיר. אין נפגעים.

''כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח. אז מה עושים אחרת? ראשית תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים. שמים את הכוונת על בכירי חמאס", אמר גנץ.

''אחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים - פרויקטים של התפלת מים וחשמל ותעסוקה של אלפי פועלים ועובדי הייטק בישראל וברמאללה, שיהיו תלויים בשמירה על השקט.יוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה. אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי להחזיר את היוזמה לידינו ואת השקט ואורחות החיים לתושבי הנגב המערבי", הוסיף הרמטכ''ל לשעבר.

פגיעת הרקטה בשדרות

יו״ר הבית היהודי ח״כ הרב רפי פרץ אמר ‏״כשבטרקלינים ממוזגים מערבבים את עסקת המאה בשדרות ועוטף עזה ילדים רצים בפחד לממ"ד. את המשוואה הזאת אנחנו מחויבים להפוך, את הפחד צריך להעביר לצד השני, לראשי חמאס בני המוות שמשבשים את חיינו בלי לתת את הדין״.

ח"כ מוטי יוגב קרא לנתניהו לחסל את בכירי המחבלים בעזה. ''אדוני ראש הממשלה ושר הביטחון, תתייחס בבקשה לרקטה שפגעה בישיבת שדרות, ככזו שהרגה חמישה תלמידים. למען ביטחונם של תושבי עוטף עזה והרתעת האויב, הורה לצה"ל לפגוע בחמישה ראשים מארגוני הטרור ברצועת עזה", אמר יוגב.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, הגיב ״תושבי הדרום היקרים, תרשו לי להביע את צערי העמוק על הליכתה ללא עת של תחושת הביטחון שלכם. זו בדיוק הסיבה שהתפטרתי מתפקיד שר הביטחון. חייבים לקבור קבורת חמור את 'תהליך ההסדרה' ולהחיות מחדש את ההרתעה הישראלית.

''יש להנחית מכה קשה על החמאס, ולהביא להפסקת שיגורי בלוני תבערה ונפץ, רקטות וייצור נשק, התפרעויות על הגדר, וכמובן לעצור את העברת דמי הפרוטקשן. רק כך נוכל להשיב לכם את תחושת הביטחון מחדש ואת יכולת ההרתעה של מדינת ישראל״, הוסיף ליברמן.