מדהים: הכלבים שעושים קניות באינטרנט

היום גם הכלב שלכם יכול לעשות קניות לבד באינטרנט. רוצים לנסות?

מתנאל ראט , י"א בסיון תשע"ט

רקסי, את העצם החדשה כבר ראית?
רקסי, את העצם החדשה כבר ראית?
צילום: iStock

כלבים הרבה יותר חכמים ממה שנדמה לכם. אחרי שכבר שמענו על הכלב שהפך לטייס או שניצח בבחירות, נראה שזה רק עניין של זמן עד שהכלבים יוכלו לעשות גם קניות בעצמם.

החנות Petz שמתמחה במכירת ציוד לכלבים באינטרנט, פיתחה אפשרות מיוחדת שתאפשר לכלבכם הנאמן לקנות לבד את הצעצועים שלו באתר.

הבעיה הגדולה ברכישת ציוד לכלבים באינטרנט היא שהכלב עצמו לא יכול לבחור מה הוא רוצה. הרבה פעמים רק אחרי שהמכירה נעשתה, והצעצוע כבר הגיע לכלב, מגלים שהוא בכלל לא רוצה אותו. אבל בחברת Petz, מבטיחים שהדבר שייך כבר להיסטוריה, ומעכשיו הכלבים יוכלו לקנות בעצמם בדיוק מה שהם רוצים.

אז איך הכל עובד? בתחילת השופינג כל מה שצריך זה רק לשים את הכלב מול המסך ולתת למצלמה לקלוט את הפנים שלו. האתר עוקב אחרי מבטי הכלב באמצעות מערכת לזיהוי פנים, שאולי נבנתה במקור לבני אדם, אבל מסתבר שיכולה להתאים גם לכלבים.

בכל פעם שמוצג לכלב צעצוע חדש, התוכנה סורקת את מבטי הכלב ומדרגת עד כמה הוא אוהב את החפץ. בחברה מדגישים שההחלטה לגבי האם הכלב אוהב את הצעצוע, מבוססת על אינטליגנציה מלאכותית הממשיכה ללמוד כל הזמן, והיא בעלת רמת דיוק גבוהה.

לאחר שהכלב מצא את מבוקשו, התוכנה מדרגת כל מוצר וכותבת האם הכלב לא מעוניין (עצם אדומה) או מעוניין מאוד (עצם ירוקה) בקניה. חפצים שמקבלים דירוג גבוה מועברים ישירות לעגלת הקניות, שם הבעלים יוכלו לבחון שוב האם הכלב באמת רוצה אותם, ולאחר מכן גם לבצע את הרכישה.

לאתר יש גם בשורה עתידית לשאר בעלי חיות המחמד. למרות שכיום המערכת עובדת באופן בלעדי עם כלבים, החברה כבר שוקלת לפתוח שירות נוסף שיאפשר גם לחתולים לקנות לבד, ואולי אף לחיות נוספות. אז האם בהמשך יוכלו גם תינוקות לעשות קניות באינטרנט? בינתיים נראה שאנחנו מתקדמים לשם במהירות.


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!