יהדות התורה: השותפות עם נתניהו תימשך

ביהדות התורה הבהירו היום כי בניגוד לפרסומים השותפות הפוליטית בינה לליכוד תימשך גם לאחר הבחירות.

חיים לב , י"א בסיון תשע"ט

יהדות התורה
יהדות התורה
צילום: חזקי ברוך

על רקע הפרסומים אודות מגעים שהתנהלו בין בכיכרם ביהדות התורה ליו"ר 'כחול-לבן' בני גנץ, מבהירים היום (ו') רשמית ביהדות התורה כי השותפות הפוליטית בינה לליכוד תימשך גם לאחר הבחירות.

"בניגוד לדיווחים השונים, השותפות עם הליכוד ונתניהו תימשך גם אחרי הבחירות הקרובות", לשון ההודעה הקצרה שביקשה לשים סוף לספקולציות השונות.

אתמול פרסם העיתונאי בן כספית בעיתון 'מעריב' כי ערב פיזור הכנסת לפני שבועיים, גורמים ביהדות התורה ניהלו מגעים עם צמרת 'כחול-לבן' כדי למנוע את ההליכה לבחירות תוך ניסיון להתכנס סביב הבנות בסוגיית חוק הגיוס.

אבי הרעיון הוא אדם המקורב מאוד לצמרת אחת החסידויות המרכזיות של יהדות התורה שאינה חסידות גור. הוא אינו חרדי אך קיבל אישור מהאדמו"ר של אותה חסידות לבצע את הפנייה ל'כחול לבן.'

"הרעיון היה שבני גנץ ישגר מכתב שבו הוא מאמץ את 'פשרת נתניהו'באשר לחוק הגיוס. המכתב יהווה ערובה כי כחול לבן מוכנה "לזרום" עם החרדים בנושא זה ובעקבותיו הם יתנגדו לפיזור הכנסת", מספר בן כספית.

"החרדים רצו לקבל מכתב או הצהרה גלויה של גנץ. המכתב אמור היה להוות "פיקדון" שיבטיח כי כחול לבן לא תתהפך אחרי ההצבעה בכנסת. התעקשות נוספת מצדם הייתה שגם יאיר לפיד יהיה חתום על המכתב הזה. 'בחיים לא תקבל גם חתימה של יאיר', אמר מי שאמר למתווך שניסה לרבע את המעגל".

המגעים התפוצצו בשל סירובה של 'כחול לבן' שחששה שמדובר בספין ובשל החשש לאבד קולות לליברמן ולפגוע מערכת היחסים הקרובה של לפיד עם מנהיג ישראל ביתנו.

גם בעיתון 'משפחה' דווח כי בסיעות החרדיות מנהלים דיאלוג עם בני גנץ ומבקשים ממנו לפרק את השותפות עם יאיר לפיד.