ליברמן:
נכפה ממשלת ליכוד-כחול לבן, בלי החרדים

''המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר", הכריז יו"ר ישראל ביתנו.

חזקי ברוך , י"ב בסיון תשע"ט

ליברמן
ליברמן
Flash 90

יו"ר מפלגת ישראל, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, הודיע הערב (שבת) כי ימליץ לנשיא המדינה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש המפלגה שתקבל הכי הרבה מנדטים בבחירות לכנסת ה-22.

''בשבוע האחרון, על רקע הניסיונות מצד נתניהו למקד את הקמפיין בשאלה מי יהיה ראש הממשלה, נדהמתי לראות את התחרות הפרועה והמבישה שהתפתחה בין גנץ לנתניהו בשאלה מי יכנע ומי יוותר יותר לחרדים", כתב ליברמן בפייסבוק.

לדבריו, הסוגיה החשובה ביותר שהבוחר צריך לשקול בבואו אל הקלפי היא איזו ממשלה תהיה ומה יהיה הרכבה – ''אם זו תהיה ממשלת הלכה או ממשלה לאומית וליברלית''.

בנסיבות שנוצרו, אמר ליברמן, ''הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על 'הליכוד' ועל 'כחול לבן' להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: 'ישראל ביתנו' – 'הליכוד' – 'כחול לבן'. ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל''.

ליברמן מסרב להתחייב כי ימליץ על נתניהו. ''המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר.

''לאחר גיבוש תקציב המדינה, הסכמות בסוגיות הביטחון וסיכומים בנושאי דת ומדינה תוקם קואליציה, ורק אחר כך מי שירצה, על בסיס קווי היסוד האלה, שיצטרף בשמחה", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו.

מפלגת כחול לבן הגיבה לדברי יו"ר ישראל ביתנו ח"כ ליברמן לפיהם יכפה ממשלת אחדות: "אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת - היו נמנעות בחירות מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני - עדיף מאוחר מאשר לעולם לא".

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי ''עוצמה יהודית'', הגיב "עכשיו הכל מחודד בפני הבוחר - או ממשלת שמאל של גנץ-ליברמן, או ממשלת ימין של ביבי-בן גביר שאנחנו לשון המאזניים שלה. ליברמן שוב מוכיח שהוא עמוק בשמאל, וחסר כל עמוד שידרה אידיאולוגי: פעם הוא בימין, פעם בשמאל, פעם נגד עודה, פעם מסתחבק עם טיבי, פעם שותף לחרדים ופעם מנסה לגזור קופה עליהם. ליברמן מסוכן לישראל וברור שכדי שביבי יקים ממשלת ימין צריך בן גביר חזק ומספר נציגים של עוצמה יהודית בכנסת הקרובה".

בן גביר מוסיף כי ''בימים האחרונים אני עושה לילות כימים כדי ליצור חיבורים בימין ולהציג בלוק טכני ענק שימנע אובדן קולות וניצחון אמיתי".

בליכוד הגיבו להודעת אביגדור ליברמן ולפיה הוא ידרוש הקמת ממשלת אחדות: ''יצא המרצע מהשק - ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".