ליברמן: מירוץ מביש בין נתניהו לגנץ - מי מתחנף יותר לחרדים

יו"ר ישראל ביתנו מסביר מדוע החליט לשנות את עמדותיו הפוליטיות, לתמוך בממשלת אחדות ולסגת מהמחויבות לממשלת ימין בראשות נתניהו.

חזקי ברוך , י"ג בסיון תשע"ט

ליברמן
ליברמן
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב הבוקר (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלו למתקפות נגד הכרזתו כי יכפה ממשלת אחדות אחרי הבחירות.

"שמחתי לראות ולשמוע הבוקר את כל הפרשנים והדוברים מטעם באולפני הטלוויזיה והרדיו תוקפים אותי ואת 'ישראל ביתנו' על שקבענו סדר יום פוליטי חדש", פתח ליברמן.

לדבריו, "מה נשתנה הלילה הזה? שני דברים: 1. התברר שמדינת ישראל נמצאת בתוך משבר תקציבי עמוק עם גרעון של מעל 50 מיליארד שקל, ואתגרים ביטחוניים שזה לא המקום לפרט עליהם. 2. ברור לי, מעבר לכל ספק, של"ליכוד" ו"כחול לבן", לא יהיו ביחד 60 מנדטים בבחירות הקרובות וכל אחת בנפרד תעדיף להקים ממשלה צרה עם החרדים, קרי ממשלת הלכה".

"ציינתי לא מכבר שראינו בשבוע האחרון מירוץ מביש בין בנימין נתניהו לבני גנץ מי מתחנף יותר טוב לחרדים. נתניהו כבר נכשל בהקמת ממשלה זה עתה. יתרה מכך, עד עכשיו הוא לא מצליח לגשר על הפערים בין בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ לגבי חלוקת תיקים בממשלת מעבר. גם לבני גנץ, לבד, אין שום סיכוי להקים ממשלה, למרות המאמץ לרצות את ש"ס ויהדות התורה", ציין ליברמן.

ליברמן הוסיף, "נתניהו מנסה באופן מלאכותי למקד את הויכוח סביב השאלה מי יהיה ראש הממשלה, ו"ישראל ביתנו" סבורה שחשוב יותר להבין איזו ממשלה תקום? בנסיבות שנוצרו יש להקים ממשלת חרום לאומית, ואני מדגיש חרום לאומית - ללא ליצמן, דרעי, סמוטריץ ובן גביר, מרצ, העבודה והרשימה המשותפת".

"מלבד זאת, כדאי להזכיר שנתניהו, שכביכול משתייך לגוש הימין, מתכוון להעביר היום בערב עוד עשרות מיליוני דולרים דמי פרוטקשן לארגון הטרור חמאס. הכוח היחיד שיוכל לגרום ל'ליכוד' ו'כחול לבן' להסכים לנוסחה שרוב אזרחי מדינת ישראל מיחלים לה - ממשלה לאומית וליברלית! לא ממשלת הלכה! – היא רק 'ישראל ביתנו'", הדגיש.