שרה נתניהו תודה ותורשע

סעיף האישום בו תורשע: ניצול מכוון של טעות הזולת. בג"ץ דחה הבוקר את עתירתו של העיתונאי אורי משגב נגד הסדר הטיעון עם שרה נתניהו.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בסיון תשע"ט

בדרכה לדיון הראשון. שרה נתניהו
בדרכה לדיון הראשון. שרה נתניהו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגיעה הבוקר (ראשון) לבית משפט השלום בירושלים, שם היא צפויה להודות בעובדות כתב האישום המתוקן שהוגש נגדה.

במסגרת הסדר טיעון שהושג בהליך של גישור פלילי צפויה נתניהו להודות בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת. על פי ההסדר נתניהו תשלם קנס של 5,000 שקלים ופיצוי למדינה בסך 45 אלף שקלים.

במהלך הדיון אמר נציג הפרקליטות, כי במשא ומתן להסדר טיעון עשתה הפרקליטות ויתורים משמעותיים. עם זאת הוא ציין כי הודאתה של שרה נתניהו בעבירה פלילית מבטאת לקיחת אחריות מצידה על מעשיה.

עו"ד יוסי כהן, סנגורה של שרה נתניהו, אמר בדיון, "שפכו את דמה של מרשתי. 20 מיליון שקל הוצאו בחקירה הזאת. חקרו אותה כאילו היא ארגון פשע. מה מצאו בסוף? כמה חמגשיות".

כהן ציין כי לא יבקש כעת להתמודד עם סוגיית הקלון, "אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לעשות זאת בהמשך. אם יהיה בכך צורך בעתיד - נטען אז".

"אני מתקשה לומר מה חשתי בקשר לעונש הלא כתוב שקיבלה מרשתי, זה מסוג העונשים החמורים ביותר שאדם קיבל. המטרה הייתה להפיל את בעלה ואת הממשלה", הוסיף כהן, "מבקר המדינה החליט לערוך דוח ביניים על מעונות ראש הממשלה, זה קרה באופן תקדימי. הדוח הזה היה האות למסע הציד"

הבוקר דחו שופטי בג"ץ את עתירתו של העיתונאי אורי משגב נגד הסדר הטיעון שהושג בין הפרקליטות לבין רעיית ראש הממשלה.

השופטים קבעו כי משגב לא מיצה את ההליכים הנדרשים טרם העתירה, ובנוסף ציינו, "דין העתירה להידחות גם מן הטעם שאין היא מגלה כל עילה להתערבותו של בית משפט זה. עיון בעתירה מעלה כי היא מבוססת במידה בלתי מבוטלת על השערות וספקולציות, לעתים מוגזמות, אם לגבי עוצמת הראיות שבידי המדינה, אם לגבי רמת הענישה לה היתה צפויה המשיבה (שרה נתניהו - ש"פ) אלמלא הסדר הטיעון".

בסיום פסק הדין ציינו השופטים, "לא למותר לציין כי איננו מביעים כל עמדה לגבי הסדר הטיעון לגופו, וחזקה על בית משפט השלום כי בבואו להחליט אם לאשרו או לדחותו, יעביר את הסדר הטיעון תחת שבט ביקורתו, כנדרש על פי דין".