הרב בן דהן:
מי שמביא הכי הרבה מנדטים שיעמוד בראש

סגן השר בן דהן התייחס לחיבורים אפשריים במחנה הימין ואמר כי המדד העיקרי להחלטה מי יעמוד בראש צריך להיות מי שהציבור נוהר אחריו.

יהונתן גוטליב , י"ג בסיון תשע"ט

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן התייצב הבוקר (ראשון) לצידו של יו"ר הבית היהודי, ח"כ הרב רפי פרץ, אך לא שולל חיבורים נרחבים במחנה הימין ואף את עמידתה של איילת שקד בראש.

בראיון לכאן רשת ב' אמר ח"כ בן דהן כי הוא מקווה מאוד "שנגיע בסופו של דבר לאיחוד של כל מפלגות הימין, שבוע שעבר היה שבוע לא טוב, היו אמירות ממש לא טובות. מאוד לא אהבתי את האמירות שנאמרו מצד מוטי יוגב".

הוא הסביר כי אין מחלוקת על כך שבראש הבית היהודי ימשיך לעמוד ח"כ הרב פרץ, אך "השאלה היא אחרת לגמרי, נתחבר 4 מפלגות, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית והימין החדש ואז השאלה מי מבין ארבעת האנשים יודע להביא הכי הרבה מנדטים".

״המדד העיקרי צריך להיות מי שיכול להביא הכי הרבה מנדטים והציבור נוהר אחריו יותר, צריך לשים אותו בראש... לגיטימי שאיילת שקד מבקשת להיות במקום הראשון".

הוא התייחס גם למפלגת זהות ולחיבורים איתה. "אני לא פוסל באופן עקרוני את פייגלין. אך אנחנו כמפלגה דתית לא יכולים להסכים עם מפלגה כזאת שיש בה אדם פעיל, לא פעיל שולי, שמתנגד לברית מילה".