פדרמן: נקטע את השת"פ פרקליטות-בצלם

איש חברון נועם פדרמן מגיע היום לערעור בבימ"ש: "לא אשקוט עד שייפסק שיתוף הפעולה בין הפרקליטות ל'בצלם'".

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ט

נועם פדרמן
נועם פדרמן
צילום: פלאש 90

הרכב שופטים בבימ"ש המחוזי בירושלים ידון היום (ב') בערעור פלילי של איש חברון נועם פדרמן אשר יבקש לזכות אותו בתיק הפלילי בו הורשע.

את הערעור הגיש פדרמן על החלטת בית משפט השלום בירושלים אשר הרשיע אותו בעבירה של חבלה במזיד ברכב. בגין ההרשעה נגזר על פדרמן עונש של 40 שעות שירות לטובת הציבור, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננים.

נזכיר כי לפני כ-5 שנים נסע פדרמן ברכבו יחד עם בנו בן ה-3, בן נוסף וטרמפיסט באזור חברון. במהלך הנסיעה הותקף רכבו באבנים על ידי מחבל שעמד במרכז הכביש. האבנים פגעו ברכבו של פדרמן אך בנס איש לא נפגע כתוצאה מזריקת האבנים שהייתה 'מטווח אפס'.

לאור זאת, נאלץ פדרמן להגן על עצמו ועל הרכבים הנוספים אשר חלפו במקום, הוא פרק יחד עם בנו מרכבו והחל לרדוף אחר המחבל לתוך סמטה אליה נמלט שם נקלעו לסיטואציה בה נזרקו עליהם אבנים וכן נקראו לעברם קללות וקריאות וביניהן קריאה לדרוס אותם. עקב הקריאות לדריסה ומתוך תחושה של סכנת חיים ניפץ פדרמן מספר שמשות של מכוניות. האירוע תועד על ידי מצלמות במעגל סגור של צה"ל וכן בסרטון ערוך ומגמתי של ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם'.

כאמור לאחר משפט הורשע פדרמן והיום יתנהל דיון בערעור אותו הגיש.

בימים אלו החל פדרמן בקמפיין גיוס המונים אשר מטרתו לתבוע את 'בצלם' ולהילחם על חפותו. "החיים בעיר האבות הינם זכות שאין עליה עוררין. יחד עם זאת, יש המערערים על זכותנו לחיות כאן", כתב פדרמן בדף הקמפיין. "לא פעם אנו נאלצים להתמודד עם פיגועי טרור הבאים לשבש את חיינו בעיר האבות. אך ההתמודדות הקשה מכל היא ההתמודדות עם ארגוני השמאל אשר מתסיסים את השטח, יוצרים פרובוקציות ומציגים בתקשורת ומול גורמי אכיפת החוק תמונת מצב שקרית כנגד יהודים המגינים על עצמם מפני התקפות טרור".

"הגיע הזמן להילחם במציאות מעוותת זו ולתקן את העוול הנוראי כלפי המתיישבים. לא ניתן לארגוני שמאל קיצוני דוגמת "בצלם" לרדוף אותנו באמצעות טרור משפטי!", כתב פדרמן בפנייתו לציבור להתגייס לקמפיין ולתמוך במהלך.

לקראת הערעור פדרמן מסר "לא אנוח ולא אשקוט עד שתיפסק הסימביוזה בין הפרקליטות לארגון השמאל הקיצוני 'בצלם'. כשיש סימביוזה כזאת המחבל שיידה עלי אבנים מטווח אפס וסיכן חיי אדם כלל לא נעצר למרות התיעוד הברור".