שבעה אופנועים חדשים במד"א

שבעת האופנועים החדשים מסוג סוזוקי ויסטרום 650 סמ"ק, יוצבו בירושלים, אשדוד, קדימה-צורן, מגדל העמק, רעננה, חולון ונתניה.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ט

האופנוענים על האופנועים החדשים
האופנוענים על האופנועים החדשים
צילום: דוברות מד"א

יחידת האופנועים של מד"א שמפעילה כ-600 אופנועים התחדשה בשבעה אופנועים כבדים חדשים, המתחילים לפעול בימים אלה.

שבעת האופנועים החדשים במד"א, מסוג סוזוקי ויסטרום 650 סמ"ק, יוצבו בירושלים, אשדוד, קדימה-צורן, מגדל העמק, רעננה, חולון ונתניה.

החובשים, הפראמדיקים והרופאים שירכבו על האופנועים, הם חלק מיחידת האופנועים של מד"א, שהוקמה בשנת 2005 ומונה יותר מ-600 אופנועים, המגיעים במהירות האפשרית להעניק טיפול רפואי לפצועים וחולים באזורם. זאת, במקביל לצוותי האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ המוזנקים למקום.

בין מתנדבי מד"א שקיבלו אופנוע כבד, גם ד״ר קובי שיף (57) מנתניה, רופא ילדים ומומחה לטיפול נמרץ ילודים.

"התחלתי להתנדב במגן דוד אדום בגיל 19, ומילאתי תפקידים רבים בארגון במשך עשרות שנים", סיפר ד"ר קובי שיף, "היום, כרופא, אני מתנדב במד"א במשמרות על ניידות טיפול נמרץ וככונן תגובה מידית. באמצעות האופנוע הכבד אוכל להגיע במהירות למטופלים באזורי, להעניק טיפול רפואי מתקדם, ולהציל חיים".

אחראי יחידת האופנועים במד"א, אלי בן שמחון, ציין "יחידת האופנועים של מד"א שהוקמה לפני כחמש עשרה שנה נמצאת במגמת גדילה ושיפור כל העת. דגמי האופנועים עליהם אנחנו רוכבים כיום, הציוד הרפואי באופנוע, הציוד הבטיחותי וההכשרות המיוחדות שאנחנו מעבירים - כל אלה מאפשרים את קיצור זמני התגובה ומתן טיפול רפואי מהיר ומקצועי לכל מי שזקוק לנו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הוסיף "ליחידת האופנועים של מגן דוד אדום ישנה חשיבות מכרעת בהגעה מהירה למטופלים, בין היתר בזירות מורכבות ובמצבי סכנת חיים, בהם כל שנייה היא קריטית. החובשים, הפראמדיקים והרופאים הרוכבים על אופנועי מד"א, מצילים חיים בכל שעות היממה, במקצועיות ובמסירות רבה. התוספת המבורכת של שבעה אופנועים כבדים, שנושאים ציוד רפואי מתקדם, היא צעד נוסף לקיצור זמני התגובה וההגעה לחולים ופצועים".