מיהרו לטיסה ואיבדו 5000 דולר

תיירים מיהרו לטיסה ואיבדו בתחנת הרכבת אלפי דולרים, דרכונים ומחשב. צוות התחנה איתר את התיירים באמצעות הפייסבוק והשיב את האבידה.

אורלי הררי , י"ד בסיון תשע"ט

זוג התיירים עם מנהל התחנה והמאבטח
זוג התיירים עם מנהל התחנה והמאבטח
צילום: רכבת ישראל

צוות תחנת הרכבת "בת גלים" בחיפה מורגל במציאה והשבת אבידות של נוסעים. אך את שאירע ביום שישי האחרון גם ותיקי התחנה לא ישכחו זמן רב.

בשעת צהריים דיווח נוסע עירני על תיק חשוד המונח ללא בעלים על הרציף. צוות התחנה בראשות שלמה ממן בודד את התיק מנוסעי התחנה, והזעיק את איש האבטחה בן אלגום שבדק את התיק וגילה סכום של כ-3000 דולר, ומאות רבות של יורו, לצד דרכונים של אזרחים לטביים, טלפונים סלולאריים ומכשיר אייפד.

מנהל התחנה ממן ואיש האבטחה אלגום פתחו במבצע לאיתור בעלי התיק, הודיעו ברשתות התקשורת הרכבתיות, ובמקביל חיפשו את שמות האנשים המופיעים בדרכונים ברשת הפייסבוק והחלו להתכתב עימם.

מתברר כי מדובר על בני זוג תיירים מלטביה שהיו בדרכם על רכבת לשדה תעופה ולא ראו כי התיק עם דברי הערך אבד להם. עם קבלת ההודעה על מציאת התיק, חזרו על עקבותיהם לתחנה, שם נמסר להם התיק על תכולתו.

זוהי אינה הפעם הראשונה שמנהל התחנה שלמה ממן, המועסק קרוב ל-30 שנים ברכבת, מחזיר אבידות יקרות. "לפני מספר שנים מצאתי בתחנה 30 אלף ש''ח במזומן, שהיו שייכים לאדם אשר בדיוק מכר את רכבו", מספר ממן, "עבורנו ברכבת ישראל השבת אבידה הינה חלק מהותי מהשירות, ואנו קוראים לציבור הנוסעים לא להתייאש, ובמידה ואיבדתם דבר מה ברכבת ליצור קשר עם מוקד השירות הטלפוני, או עם צוותי הרכבת, ואנו נעשה כל מאמץ כדי להשיב את האבידה".