מרגול העידה: "חבל לי על הביואיק"

הזמרת העידה בפרשת המטענים שהונחו נגד מפורסמים. ''סירבתי במשך כמה ימים להגיע לשידור כי פחדתי וחשתי מועקה - אבל התעשתתי מהר".

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ט

מרגלית צנעני
מרגלית צנעני
צילום: פלאש 90

הזמרת מרגלית צנעני העידה הבוקר (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בפרשת המטענים שהונחו נגד מפורסמים.

צנעני, שעל פי כתב האישום הופעל מטען חבלה ברכבה אחרי שסירבה להשמיע את שיריו של אבנר הררי בתכנית רדיו שהגישה, סיפרה בבית המשפט: "היה לי רכב ביואיק שנת 2010. חבל לי עליו, הוא היה אוטו משובח".

צנעני סיפרה "יש לי שגרה מבורכת. בבוקר אני יוצאת מהבית, לעיתים קונה משהו ושמה אותו ברכב. אחרי התוכנית אני נוסעת הביתה או אוכלת במסעדה באזור. באותו יום הלכתי לאכול במסעדה בקניון - שם יש חניון גדול. פתאום שמענו פיצוץ מבהיל; לא האמנתי לרגע שזה בגללי".

צנעני לא יודעת מי עומד מאחורי המטען, ''לא ידעתי אז ואני לא יודעת היום... זה אירוע קשה", היא אמרה. "היה איום שלא כדאי לי להגיע לתחנה".

היא הקריאה בבית המשפט מסרון ממספר לא מוכר שקיבלה כמה שעות לאחר האירוע: "פה זה לא אירופה, פה זה ישראל. אם תגיעי לרדיו את והבן שלך מתים".

"זה מקפיא דם. אין לי הגדרה אחרת", סיפרה הזמרת. ''להיות מאוימת היה לי זר. זה קשה מאוד. עם הזמן 'לבבי התרגל לעצמו', כמאמר השיר. סירבתי במשך כמה ימים להגיע לשידור כי פחדתי וחשתי מועקה - אבל התעשתתי מהר".

הנחת המטען מתחת לרכבה של מרגול לפני שנתיים הובילה לכתב אישום נגד העבריין אבנר הררי, שאמר לפני הדיון, "בעזרת השם אעשה עם מרגול דואט בחוץ, אנחנו חברים טובים. תופרים תיקים. אני מאמין בבית המשפט, שנתיים וחצי אני יושב לחינם. אין עד אחד שהעיד נגדנו עד עכשיו. כל עד שמעיד נותן לי קומפלימנטים. אף פעם לא איימנו על אף אחד".